اخبار استانها

هشدار دادسرای خراسان رضوی درباره روزه‌ خواری علنی

هشدار دادسرای خراسان رضوی درباره روزه‌ خواری علنی

به گزارش recive از خراسان، دادسرای عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی با صدور اطلاعیه‌ ای به مناسبت ماه مبارک رمضان اعلام کرد: مراجع انتظامی در صورت مشاهده هرگونه روزه‌ خواری علنی در این استان ضمن ارشاد و امر به معروف و نهی از منکر، فرد خاطی را به دادسرای ناحیه مربوطه معرفی کنند.

این اطلاعیه افزوده است: به منظور جلوگیری از تظاهر به روزه‌ خواری که از نظر شرعی حرام و به لحاظ قانونی جرم است از مجاوران و زائران درخواست می‌ شود، بیش از پیش نسبت به رعایت حرمت این ماه مبارک همت کنند، ضمن اینکه با توجه به شیوع ویروس کرونا، بر لزوم رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی نیز  تأکید می‌شود.

در ادامه این اطلاعیه آمده‌ است: همچنین مراجع انتظامی در ساعات اولیه شب و همزمان با اقامه نماز و صرف افطار، با تقویت گشت‌های انتظامی در راستای تامین امنیت خاطر شهروندان و مقابله با سارقان احتمالی فعال باشند، اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی و اتاق اصناف نیز ضمن تقویت نظارت بر بازار در ایام ماه مبارک رمضان و تشکیل تیم‌های نظارتی مشترک به واحدهای صنفی به ویژه صنوف عرضه کننده اغذیه، آب میوه، بستنی، رستوران داران، آشپزخانه‌های توزیع غذا و امثال آن ساعات مجاز فعالیت را باید ابلاغ کند و در صورت عدم رعایت مقررات با واحدهای متخلف برخورد شود.

در بخش دیگر این اطلاعیه آمده است: پلیس راهنمایی و رانندگی با توجه به ترافیک سنگین معابر در آستانه اذان مغرب و افزایش تصادفات و درگیری‌های متعاقب آن، لازم است ضمن حضور فعال در معابر و تقاطع ها و روان سازی ترافیک، با استفاده از ظرفیتهای صداو سیما در برنامه‌های مختلف رادیویی تذکرات لازم را به رانندگان اعلام کند تا شاهد کاهش تصادفات باشیم.

دادسرای مشهد در ادامه اعلام کرد: اداره کل فرودگاه‌های استان، راه آهن و پایانه‌های مسافربری ضمن توجیه کلیه واحدهای مستقر در محل، تدابیر لازم را در خصوص جلوگیری از هرگونه روزه‌ خواری علنی اتخاذ و اجرا کنند.

در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده‌ است: با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم نظارت بیشتر بر مراکز تهیه و عرضه مواد غذایی، مراکز بهداشت بر روند تولید و عرضه بهداشتی مراکز تهیه و تولید انواع شیرینی، زولبیا و بامیه نظارت جدی داشته باشند و با متخلفان قوانین و مقررات برخورد کنند. تمهیدات لازم برای افرادی که مسافر و یا دارای عذر شرعی هستند نیز از سوی دستگاه‌های مسوول اتخاذ خواهد شد و این افراد نباید به صورت علنی در معابر اصلی شهر اقدام به خوردن و آشامیدن کنند.

۴۸

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا