بین الملل

هشدار آمریکا به روسیه: پرونده اوکراین را به شورای امنیت می‌بریم

هشدار آمریکا به روسیه: پرونده اوکراین را به شورای امنیت می‌بریم

به گزارش خبرگزاری فرانسه، یکی از این مقامات که خواست نامش فاش نشود در مصاحبه با خبرنگاران گفت: اگر روسیه اقدامی انجام دهد، ما در جستجوی پاسخ مناسب در شورای امنیت و نیز دفاع از اصول منشور سازمان ملل تردید نخواهیم کرد.

وی افزود: همه گزینه‌ها برای پاسخ شورای امنیت روی میز است و ما در حال مذاکره با سایر اعضای شورای امنیت و شرکای خود هستیم.

یکی دیگر از مقامات آمریکایی هم در همین مصاحبه گفت: اگر روسیه تنش ها را تشدید کند و اصول و تعهداتی را که همه کشورها در منشور سازمان ملل برعهده گرفته‌اند، هدف قرار دهد مشخصا فرصتی برای بحث در سازمان ملل وجود خواهد داشت.

وی افزود: شورای امنیت سازمان ملل مکانی خواهد بود که اگر روس‌ها گزینه تشدید تنش را انتخاب کنند، می‌توانید شاهد گفتگوی علنی بین ایالات متحده و روسیه باشید، این بسیار واضح است. اما ما رویکرد دیپلماتیک را برای حل بحران بین غرب و روسیه بر سر اوکراین ترجیح می‌دهیم و فکر می‌کنم متحدانمان هم یک صدا در این مورد صحبت کردند.

سازمان ملل تاکنون در مورد اختلاف بین مسکو و واشنگتن، دو عضو دائم شورای امنیت که حق وتوی قطعنامه های آن را دارند، سکوت کرده است.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان، در مورد تنش موجود اظهار نظری نکرد و هیچ یک از ۱۵ عضو شورای امنیت تاکنون درخواستی برای تشکیل جلسه درباره این بحران مطرح نکرده‌اند.

23311

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا