اجتماعی

هشت زندانی جرایم غیرعمد در هرمزگان آزاد شدند

هشت زندانی جرایم غیرعمد در هرمزگان آزاد شدند

به گزارش recive، «مجتبی قهرمانی»، رییس کل دادگستری هرمزگان گفت: بدهی این افراد مبلغی افزون بر ۲ میلیارد ریال بود که در نتیجه پیگیری های دستگاه قضایی و ستاد دیه استان با کمک سازمان بسیج حقوقدانان و خیرین، مبلغ مورد نظر تأمین شده است. وی افزود: آزادی زندانیانی که بدون سوء نیت مرتکب جرمی غیرعمد شده اند، امری خداپسندانه است و باید از تمامی ظرفیت‌های نهادهای حمایتی و خیران برای رهایی این افراد از زندان استفاده کرد.

رییس کل دادگستری هرمزگان گفت: زادی این زندانیان در بازسازی اجتماعی و استحکام روابط خانوادگی آنان بسیار تأثیر گذار است و روند اصلاح و تربیت آن‌ها را نیز تسریع می‌کند. این مقام قضایی یادآور شد: خوشبختانه مردم مؤمن و متدین استان هرمزگان همواره در جهت آزادی زندانیان جرایم غیر عمد پیش قدم بوده اند و هر ساله و در مناسبت های مختلف زمینه آزادی تعداد قابل توجهی از این زندانیان و بازگشت آنها به آغوش خانواده هایشان را فراهم می سازند.

قهرمانی با بیان اینکه در سال گذشته با پیگیری های ستاد دیه، ۱۸۵ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد از زندان ها و ندامتگاه های هرمزگان، آزاد شدند، ابراز امیدواری کرد: ستاد دیه استان بتواند در سال ۱۴۰۱ به کمک خیرین و نیکوکاران هرمزگانی در جهت جلب مشارکت‌های مردمی به موفقیت های بیشتری دست یابد.

۴۸

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا