تهران

هزینه معضلاتی که از تهران به ری تحمیل می‌شود باید پرداخت شود

به گزارش خبرگزاری فارس از ری، حسین توکلی کجانی فرماندار ویژه شهرستان ری صبح امروز در آئین افتتاح پروژه تقاطع غیرهمسطح باقرشهر اظهار کرد: پروژه‌ای که امروز افتتاح می‌شود، بیش از یک دهه نیمه کاره بود و مردم سال‌ها در انتظار بهره‌برداری این پروژه بودند.

وی گفت: این پروژه در حدود ۱۰ سال پیش کلنگ زنی شده و امروز با حضور شهردار تهران به بهره برداری کامل رسید و از این پس زائرین اهل قبور می‌توانند به راحتی در جنوب تهران تردد داشته باشند.

معاون استاندار تهران با اشاره به اینکه شهرستان ری دارای ۲ هزار و ۲۰۰ کیلومتر وسعت و  ۸ هزار سال قدمت است افزود: ۳۲ هزار نفر معتاد متجاهر و زندانی در زندان‌های استان تهران که در محدوده شهرستان ری قرار دارد، نگهداری می‌شوند که خدمات‌رسانی به این افراد بر عهده شهرستان است.

توکلی ادامه داد: روزانه ۸ هزار تن زباله تهران در ری دفن می‌شود و ۳ دوره توسعه آرامستان بهشت زهرا را در ری شاهد بودیم که بازهم پروژه توسعه آن در ری مطرح شد.

وی با اشاره به اینکه بیشتر مشکلات و معضلات تهران به سمت شهرستان ری سرریز می‌شود بیان کرد: ۹۰ درصد فاضلاب و  آب‌های سطحی وارد شده به ری، در ابتدای آزادگان آلوده می‌شود.

فرماندار ویژه شهرستان ری با اشاره به بافت فرسوده گفت: محله نفرآباد طی ۳۰ سال گذشته دارای مشکلاتی است که به دلیل بافت فرسوده ایجاد شده لذا برای رفع این معضلات درخواست داریم اختیار ویژه‌ای به شهرداری منطقه ۲۰ داده شود.

وی با اشاره به مناسبت‌های مختلف ملی و مذهبی که در ری برگزار می‌شود: تاکید کرد: برگزاری این مراسمات نیاز به اعتبارات و توجه ویژه دارد همچنین هر مشکل و معضلی که از پایتخت به ری تحمیل می‌شود باید هزینه آن نیز پرداخت شود.

معاون استاندار تهران تصریح کرد: به پیرامون تهران باید توجه ویژه‌ای شود زیرا اگر به شهرهای پیرامونی پیش از این توجه شده بود و خدمات خوبی ارائه می‌شد هیچ‌گاه از تهران جدا نمی‌شد و در نهایت از مهاجرت به تهران جلوگیری شده بود.

توکلی در پایان خاطر نشان کرد: همکاری‌های مجموعه مدیریت شهرستان در راستای افزایش رضایتمندی مردم انجام شده و امیدواریم مردم کهریزک از این پس به دلیل افزایش بار ترافیک زائران اهل قبور با مشکل مواجه نباشند.

انتهای پیام/۶۷۰۶۲


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا