اخبار استانها

نیروگاه نکا اساس صنعت برق کشور است

نیروگاه نکا اساس صنعت برق کشور است

به گزارش recive از مازندران، غلامرضا شریعتی در دیدار با سرپرست شرکت مدیریت تولید برق نکا با تقدیر از زحمات مدیریت شرکت و همکاران به بیان جایگاه نیروگاه درکشور و اهمیت پایداری تولید پرداخت.
وی به جایگاه نیروگاه نکا در صنعت برق و کشور اشاره کرد و گفت: در کشور خیلی از هموطنان شهرستان نکا را به واسطه نیروگاه نکا می شناسند و همه ما مسئولین و کارکنان شرکت باید از این سرمایه ملی محافظت و نگهداری نماییم و برای رفع مشکلات احتمالی پیشرو تلاش نماییم چراکه در واقع یک پایه و اساس صنعت برق کشور نیروگاه شهید سلیمی نکا است. وی در ادامه برای رفع موانع، چالشها و مشکلات احتمالی در تولید برق اعلام آمادگی کرد.
حسین علی تازیکی، سرپرست شرکت مدیریت تولید برق نکا تولید برق را از حساس ترین و مهم ترین مسائل وزارت نیرو برشمرد و گفت: تولید برق زیر ساخت همه زیر ساخت های کشور است و علاوه بر معیشت و زندگی مردم، امنیت کشور وابسته به آن است و همه باید دست به دست هم داده تا شاهد تولید پایدار برق باشیم.
تازیکی به ساخت واحد های جدید در نیروگاه نکا اشاره کرد و گفت : در استان به جهت مصارف کشاورزی، مهمان پذیر بودن و آماده بودن شرایط نیروگاه از بعد فنی و توجیه اقتصادی در طرح توسعه سیکل ترکیبی در فاز اول دو واحد گازی ۱۶۲ مگاواتی به ظرفیت ۳۲۴ مگاوات و در فاز دوم یک واحدبخاری به ظرفیت ۱۶۰ مگاوات در حال احداث می باشد که در مجموع با اجرای این پروژه قدرت نامی نیروگاه درآینده نزدیک به حدود ۲۷۰۰ مگاوات خواهد رسید.
وی به پروژه در دست اقدام آب شیرین کن اشاره کرد و گفت: با توجه به بالا بودن مصارف آب کشاورزی در استان و پایین آمدن کیفیت آب چاه های عمیق نیروگاه، پروژه آب شیرین کن به ظرفیت ۶ میلیون لیتردر شبانه روز در نیروگاه احداث گردید که در حال حاضر ۲ میلیون لیتر آب شیرین جهت استفاده واحدها تولید و در فاز بعدی بهره برداری از تمام ظرفیت آب شیرین کن انجام میگیرد.
تازیکی پروژه لایروبی حوضچه آرامش را از دیگر پروژه های در دست اقدام در نیروگاه نام برد و گفت: با توجه به نیاز ضروری لایروبی حوضچه آرامش برای تامین آب مورد نیاز خنک کاری و پس از هماهنگی های لازم این حوضچه در حال لایروبی است.
۴۸

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا