سیاسی

نماینده مجلس: آقای رئیسی! تحت تاثیر «افتتاحیه‌های ظاهری ناقص» قرار نگیرید / زمان را برای «تقویت کابینه» از دست ندهید

نماینده مجلس: آقای رئیسی! تحت تاثیر «افتتاحیه‌های ظاهری ناقص» قرار نگیرید / زمان را برای «تقویت کابینه» از دست ندهید

عبدالحسین روح الامینی نجف آبادی عضو کمیسیون بهداشت در نطق میان دستور گفت: تنها دو قطبی واقعی نظام کارآمدی و ناکارآمدی است، توجه به حاشیه به جای توجه به اصل مشکلات مردم است، تبدیل مشکلات به ابر بحران امنیتی است. ولایت‌مداری ما امسال معطوف به توجه ما به دغدغه اصلی ولی فقیه نسجیده می‌شود، دغدغه اصلی ولی سفره و معیشت مردم و کاهش تورم است، دغدغه امسال رهبر کاهش قدرت خرید مردم است و سخت‌تر شدن شرایط اقتصادی مردم. این دغدغه برطرف نمی شود مگر آنکه همه با هم کار کنیم. آقای رئیس جمهور تحقق شعار سال تنها خواست ما از شما است که رهبری معظم در دیدار مسئولان نظام در شب گذشته سرفصل های بسیاری را هم متذکر شدند، این امر مهم با حفظ نقاط قوت کابینه و تقویت شجاعانه محقق می‌شود.
روح الامینی افزود: آقای رئیس جمهور تنها چیزی که در دنیا عوض ندارد، جایگزین ندارد زمان است، زمان را برای تقویت کابینه از دست ندهید. مجلس همگونه از تقویت تیم اجرایی دولت حمایت می‌کند پایان سال که وقت گزارش دهی است از آنچه که فکر می‌کنیم به ما نزدیک‌تر است. گزارش پایان سال شما حتما نتایج آن ابتدا در سفره های مردم بارز شود و پیشنهاد می‌شود دولت همچون روزهای اخیر در عرصه دیپلماسی به دنبال ایجاد توازن در سیاست خارجی و استمرار روابط با کشورهای منطقه ای و همسایگان را داشته، شاهد رویکرد جذب منافع اقتصادی و ایجاد امنیت برای کشور باشیم چه بسا در توافق با عربستان شاهد دور شدن آمریکا از معادلات منطقه بوده‌ایم.
وی در خصوص بهداشت و درمان گفت: جناب آقای رئیس جمهور در جریان استیضاح وزیر بهداشت در بهمن ماه سال گذشته از طرف شما قول داده شد که تغییرات در این حوزه صورت پذیرد، حوزه سلامت مردم به لحاظ سیاست‌گذاری و عملیات بسیار نگران کننده است، پیش بینی ما در کمیسیون بهداشت مجلس تشدید مشکلات دارو و تجهیزات برای مردم است نگذارید این مسئله مثل وزیر آموزش و پرورش و مسائل مرتبط به آن به بحران جدی‌تری بیانجامد تا بخواهیم به نظر دلسوزان این حوزه توجه بفرمایید که قطعا هر روز دیرتر خسارت بیشتری بر نظام سلامت وارد خواهد کرد. جناب آقای رئیس جمهور لطفا تصمیم قاطع بگیرید و تحت تاثیر افتتاحیه‌های ظاهری ناقص مانند برخی مراکز درمانی که هنوز بعد از افتتاح توان پذیرش بیمار را ندارد به عنوان دستاورد تیم مدیریت ضعیف سلامت قرار نگیرید. بحث‌هایی است در رابطه با نظام ارجاع و پزشکی خانواده که در جلسات آینده دنبال می کنیم.

بیشتر بخوانید:

میرکاظمی: 27 اسفند متوجه شدیم عملکرد آموزش و پرورش غیرقانونی است/ سازمان برنامه و بودجه از نماینده مجلس شکایت کرد

جنگنده های سوخو ۳۵ به زودی وارد ایران می شوند؟

۲۱۲۲۰

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا