اجتماعی

نقش کارکنان بانک ملی در سرقت هالیوودی صندوق‌های امانات

نقش کارکنان بانک ملی در سرقت هالیوودی صندوق‌های امانات

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت در ارتباط زنده با شبکه خبر درخصوص جزئیات سرقت از صندوق امانات بانک ملی گفت: با تمام توان و با استفاده از زبده ترین کارگاه‌های پلیس آگاهی تهران وارد عمل شدیم و با اقدامات شبانه روزی همکاران سارقین بانک که بخشی در داخل کشور و بخشی در خارج از کشور دستگیر شدند و در حال انتقال به داخل کشور هستند، تا کنون ۱۳ نفر دستگیر شده‌اند.

وی با بیان اینکه مجرمین متواری شده به خارج از کشور درحال انتقال به داخل کشور هستند گفت: با تلاش ویژه‌ای که انجام شد بخش اعظمی از اموال کشف شد. این اموال در اماکن مختلف و در اختیار افراد مختلف قرار داشت. بخش اعظمی از اموال کشف شده است و تلاش پلیس بر آن است که همه اموال را جمع آوری کند و آن را به بانک مرکزی تحویل دهد تا از این طریق در اختیار مالباختگان قرار گیرد.

سردار رحیمی با اشاره به نحوه سرقت گفت: متاسفانه در زمینه مسائل ایمنی بانک دچار ضعف بوده است و زمینه سرقت فراهم شده است. پلیس به همین بانک یک ماه قبل تذکر داده بود و متاسفانه هیچ کدام از نقاط ضعف امنیتی برطرف نشده است.

وی گفت: عوامل بانک دخالت مستقیم در سرقت نداشته‌اند اما دو نفر در زمینه رعایت نکردن مسائل امنیتی قصور داشته‌اند که دستگیر شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

اولین تصاویر از اموال مسروقه از صندوق امانات بانک ملی؛ کیسه‌های دلار و اسکناس

اولین تصاویر از سارقان حرفه‌ای بانک ملی

۴۷۲۳۱

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا