اخبار ورزشی

نقشه ۵ استقلالی برای فرهاد مجیدی قبل از دیدار با پرسپولیس

خبرورزشی –

قرعه‌کشی فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر برگزار شد و کاملاً بدیهی است هواداران هر دو تیم استقلال و پرسپولیس از همین حالا نگاهشان به هفته رویارویی دو تیم در دور رفت است و تمام معادلات را با توجه به دربی پایتخت که قرار است هفته هشتم برگزار شود، تنظیم می‌کنند. در چنین شرایطی اما فرهاد مجیدی دغدغه‌های دیگری هم دارد. جدا از مشکلات مالی و حاشیه‌ای که این روزها گریبان‌گیر استقلال شده، حضور پرتعداد سرمربیان استقلالی روی نیمکت‌تیم‌های لیگ برتری نیز  مزید بر علت می‌شود تا فرهاد جدا از رقابت کلی در طول فصل، یک تقابل آبی هم با رفقا و همبازیان سابق خود داشته باشد. رویارویی‌هایی که نتایج آنها  طی سالیان گذشته در تعیین سطح مربیان استقلال نقش بسیار پررنگی ایفا کرده است و اتفاقاً در فصل آتی نیز استقلال قبل از رسیدن به پرسپولیس باید به مصاف چند تیم برود که از وجود سرمربیان استقلالی بهره‌مند هستند.

ناکامی‌های هفته اول

از پاییز سال ۸۰ که اولین دوره رقابت‌های لیگ برتر آغاز شد تا همین امروز، استقلال عملکرد خوبی در هفته آغازین مسابقات داشته و طی ۲۰ دوره گذشته لیگ حرفه‌ای تاکنون فقط دو مرتبه در هفته نخست مغلوب شده است. آنها تابستان سال ۹۶ هفدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر را با شکست برابر صنعت نفت آبادان در خوزستان آغاز کردند و دو سال بعد نیز هجدهمین دوره این مسابقات با ناکامی خارج از خانه برابر ماشین سازی تبریز برایشان آغاز شد. در سایر موارد، استقلال همواره لیگ برتر را با پیروزی یا تساوی آغاز کرده است. آبی‌پوشان دوره قبلی لیگ برتر را هم با غلبه بر مس رفسنجان استارت زدند.

مسافرت‌های قبل از دربی

برنامه این فصل رقابت‌های لیگ برتر به گونه‌ای است که استقلال پیش از رویارویی با پرسپولیس باید چهار سفر داخلی انجام دهد (البته به شرطی که چیدمان مسابقات مانند دور رفت فصل گذشته دستخوش تغییر نشود) آبی‌پوشان باید قبل از تقابل با حریف سنتی خود در هفته هشتم، برای رویارویی با ذوب‌آهن و فجر سپاسی راهی اصفهان و شیراز شوند. آنها همچنین با گل گهر و صنعت نفت نیز در سیرجان و آبادان بازی دارند.

نقشه ۵ استقلالی برای فرهاد مجیدی قبل از دیدار با پرسپولیس

بازی‌های خارج از خانه

یکی از نکات مهم برای استقلال قبل از برگزاری دربی پایتخت، مسابقات متوالی این تیم در خارج از خانه است. اگر شکل برنامه‌ریزی بازی‌ها عوض نشود، استقلالی‌ها باید در هفته ششم مهمان گل گهر سیرجان باشند و مسابقه هفته هفتم آنها برابر صنعت نفت نیز داخل آبادان برگزار می‌شود بنابراین آنها پیش از تقابل با پرسپولیس باید دو مسابقه پشت سر هم خارج از تهران برگزار کنند. البته این نکته نیز نباید فراموش کرد که شرایط در نیم فصل دوم عوض می‌شود و در آن مقطع شاگردان فرهاد مجیدی هر دو بازی ماقبل دربی را در تهران انجام خواهند داد. اتفاقی که می‌تواند مزیت مناسبی برای آبی‌پوشان تلقی شود.

جدال با استقلالی‌ها

اما بدون شک مهم‌ترین اتفاقی که برای استقلال قبل از رویارویی با شاگردان یحیی گل محمدی می‌تواند رخ بدهد، تقابل با تیم‌هایی است که از وجود سرمربیان استقلالی بهره می‌برند و انگیزه فوق‌العاده زیادی برای رویارویی با مردان فرهاد مجیدی دارند. فصل جدید برای استقلال با جدال مقابل هوادار آغاز می‌شود و رضا عنایتی با یک دنیا امید مردانش را به مصاف همبازی اسبق خود می‌فرستد. تراکتور با فیروز کریمی در هفته سوم به تقابل با استقلال می‌آید و پس از آن نیز نوبت به ساکت الهامی خواهد رسید تا در هفته پنجم همراه با نساجی رویارویی با شاگردان فرهاد مجیدی را در هفته پنجم تجربه کند. تقابل استقلال با گل گهر سیرجان در هفته ششم و صنعت نفت آبادان در هفته هفتم هم فوق‌العاده جذاب، حساس و پر حاشیه است چون قطعاً امیر قلعه‌نویی و علیرضا منصوریان انگیزه‌های بسیار زیادی برای امتیاز گرفتن از استقلال دارند و هنوز فراموش نکرده‌ایم رویارویی‌های هر دو مربی طی ماه‌های گذشته با استقلال فرهاد مجیدی چقدر حاشیه داشت و کار حتی به ورود کمیته انضباطی هم کشیده شد. درواقع مجیدی قبل از دربی با پنج سرمربی استقلالی مبارزه می‌کند و نکته اینجاست که هر سه بازی استقلال قبل از تقابل با پرسپولیس برابر تیم‌هایی است که از وجود سرمربیان آبی  بهره‌مند هستند. دیدارهایی که نتایج و اتفاقات رخ داده در آن بدون شک می‌تواند روی عملکرد استقلال برابر سرخ‌پوشان پایتخت تأثیرگذار باشد. البته این نکته را نباید فراموش کرد که چنین برنامه‌ای با توجه به چیدمان کنونی سرمربیان تیم‌های لیگ برتری شکل می‌گیرد و اصلاً بعید نیست برخی تیم‌ها در همان هفته‌های آغازین فصل جدید مردان شماره یک نیمکت خود را تغییر بدهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا