سمنان

نقاط حادثه خیز داخل شهرهای استان تا پایان سال ، ایمن سازی شود

نقاط حادثه خیز داخل شهرهای استان تا پایان سال ، ایمن سازی شود

به گزارش حبرگزاری recive سمنان؛ سید محمد رضا هاشمی، استاندار سمنان در جلسه شورای راهبری وضعیت تصادفات رانندگی استان گفت: مسیر طولانی راه های استان به همراه خسته کنندگی به دور از تنوع، رنگ و طبیعت یکی از عوامل موثر در تصادفات در راه های استان است.

وی افزود: فوت بالغ بر ۹۵ درصدی حادثه دیدگان در مراکز درمانی باید بررسی، واکاوی و آسیب شناسی شده و مصوبات مورد نیاز به تصویب برسد.

استاندار سمنان‌ تاکید کرد: مصوبات جلسات شورای ترافیک، کمیسیون ایمنی راه ها و شورای راهبری وضعیت تصادفات استان به صورت مستمر و ویژه تا نتیجه مطلوب پیگیری شود.

وی در ادامه بیان داشت: در کنار جاده های اصلی استان و در نزدیکی روستاها و روستاهای هدف گردشگری استان تابلو های اطلاع رسانی برای جذب مسافران به منظور ایجاد تنوع و رفع خستگی نصب شود.

هاشمی تصریح کرد: در راستای ایجاد تنوع و رفع خستگی مسافران نیاز است تا استفاده از راهکارهای مناسب برای تشویق و ترغیب مسافران برای ورود به داخل شهرها در دستور کار قرار گیرد.

وی همچنین اذعان داشت: ساماندهی مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی از جمله استراحتگاه ها، نمازخانه ها، سرویس های بهداشتی، سوپر مارکت ها و رستوران‌ها و غذاخوری ها در دستور کار باشد.

استاندار سمنان ضمن‌ تاکید بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای اطلاع رسانی در راه های استان، گفت: اقدامات فرهنگی، تبلیغی و اطلاع رسانی در راه های استان در راستای ایجاد تنوع و اعلانات هشداری برای کاهش خستگی مسافران و تصادفات به صورت مستمر انجام گیرد.

۴۶

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا