سمنان

نخستین نمایشگاه عصر امید استانی در سمنان برگزار می‌شود

نخستین نمایشگاه عصر امید استانی در سمنان برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان دکتر محمد کریم سهرابی در گفتگو باخبرنگار ما در سمنان، هدف از برگزاری این نمایشگاه را بهره مندی هر چه مطلوب تر از پتانسیل فناورانه و دانش بنیانیِ ظرفیت های علمی استانی در جهت رفع مشکلات و حل مسائل استان عنوان کرد.

او با اشاره به ضرورت انتقال دستاوردها و تجارب حاصل از برگزاری این نمایشگاه به سطح کشور و حتی دنیا، یادآور شد: در رویداد عصر امید استانی، رویکرد دغدغه مندان عرصه پژوهش و فناوری، حل مسائل استان با تکیه بر توانمندی های فناوران استان است و در همین راستا با تمام ظرفیت تلاش خواهیم کرد تا خروجی و نتایج مطلوب آن را به نحو احسن در سطح کشور و حتی دنیا تعمیم دهیم.

رئیس شورای تخصصی پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان با بیان اینکه این رخداد استانی برای نخستین بار در سمنان برگزار می شود، خاطرنشان کرد : در نمایشگاه عصر امید استانی، مسئولان ارشد استان، ارگان‌ها و نهادهای مختلف، مراکز دولتی تأثیر گذار همچون آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، دانشگاه علوم پزشکی و صاحبان صنایع و… حضور خواهند یافت.

وی افزود: به همین مناسبت آیین تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامی و اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان هم از جمله برنامه‌هایی است که همزمان با رویداد عصر امید استانی برگزار خواهد شد.

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به منظور ترویج و نهادینه سازی فرهنگ پژوهش و فناوری درکشور، از ابتدای برنامه سوم توسعه، ۲۵ آذرماه را به نام روز پژوهش، نامگذاری کرد.

۴۶

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا