سمنان

نخستین دوره مسابقات ملی مهارت کارگران ایران برگزار می‌شود

نخستین دوره مسابقات ملی مهارت کارگران ایران برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان، سیدحسین شاهچراغ، ایجاد نشاط در جامعه کارگری و تغییرات مثبت رفتاری، افزایش بهره‌وری و کارایی تحرک اجتماعی، پیشرفت شغلی، گسترش خلاقیت و نوآوری، کسب و انتقال تجربه و آشنایی با استانداردهای جدید مهارت را از مزایای برگزاری این مسابقات برشمرد.

وی شناسایی و کشف استعدادهای برتر مهارتی را از دیگر مزایای برگزاری مسابقات خواند و بیان داشت: برگزاری مسابقات مهارت میان شاغلین کارخانه‌ها و بنگاه‌های اقتصادی در زمینه‌های مختلف تخصصی و حرفه‌ای، فرصتی را برای معرفی بنگاه‌های اقتصادی متعهد به مهارت‌آموزان فراهممی‌کند و موجب توسعه برند و گسترش بازار در سطح ملی و بین‌المللی می‌شود.

وی تصریح کرد: این مسابقات بر اساس استانداردهای بین‌المللی، از این پس به‌صورت سالانه برگزار در سه گروه ماشین‌کاری صنعتی، طراحی مهندسی و جوشکاری برگزار می‌شود و علاقه‌مندان به شرکت در این مسابقات می‌توانند از ۱۵ آذرماه تا ۱۰ دی ماه به وب‌سایت www.worldskills.ir/news/iwsc مراجعه و نسبت به معرفی تیم‌ها اقدام کنند.

شاهچراغ با بیان این که هیچ‌گونه محدودیتی برای معرفی تیم در ۱۰ رشته مسابقات برای هر بنگاه اقتصادی وجود ندارد، اظهار داشت: رشته‌های تراشکاری یونیورسال، فرزکاری یونیورسال، تراشکاری CNC و فرزکاریCNC در گروه ماشین‌کاری صنعتی، جوشکاری SMAW، جوشکاری با گاز محافظ CO2 و جوشکاری با گاز محافظ آرگون در گروه جوشکاری و طراحی قطعات صنعتی به کمک نرم‌افزار SOLIDWORKS، طراحی قطعات صنعتی به کمک نرم‌افزار CATIA و برنامه‌نویسی PLC در گروه مهندسی از رشته‌های این دوره از مسابقات است.

وی خاطرنشان ساخت: با اعطای مدال طلا، نقره و برنز به همراه جوایز نفیس به نفرات اول تا سوم هر رشته، از برگزیدگان مسابقات ملی مهارت کارگران ایران تجلیل می‌شود و علاوه‌برآن برای برگزیدگان کارت مربیگری و آزمونگری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و گواهینامه حضور در مسابقات مذکور صادر خواهد شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان، حضور حامیان را پشتوانه‌ای محکم برای سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در تحقق اهداف و مسئولیت‌های محوله در مسیر خدمتگزاری به مردم عنوان کرد و افزود: بنگاه‌های اقتصادی حامی این رویداد می‌توانند از امتیازات ماده ۶ آیین‌نامه اجرایی قانون نحوه کمک‌های اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور (مصوب هیات وزیران در ۱۹ مردادماه ) بهره‌مند شوند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان سمنان خاطرنشان ساخت: بنگاه‌های اقتصادی می‌توانند درخواست مکتوب خود جهت کمک و مشارکت در تأمین ابزار کارگاهی، مواد اولیه و مصرفی آموزش، آزمون‌های عملی و مجازی و سایر موارد موردنیاز را از ۱۵ آذر ماه تا ۱۰ دی ماه امسال به این اداره‌کل ارائه دهند.

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا