سیاسی

نامه «اعتراضی» رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس به «پارلمان اروپا»

نامه «اعتراضی» رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس به «پارلمان اروپا»

وحید جلال زاده رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در نامه ای خطاب به دیوید مک آلیستر رئیس کمیته امور خارجی پارلمان اروپا، نوشت: در راستای حفظ اعتبار و جایگاه حرفه ای پارلمان اروپا، همچنین در چارچوب اصل احترام متقابل، از جنابعالی انتظار دارم با اقدامات سازنده و مسئولانه خود نسبت به طرح اتهامات نادرست، غیردقیق و نامعتبر علیه کشورم در اتفاقات مدارس دخترانه طی هفته های اخیر در جمهوری اسلامی ایران که دارای اغراض سیاسی است، به نحو مقتضی جلوگیری به عمل آید.
مشروح نامه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به رئیس کمیته امور خارجی پارلمان اروپا به شرح زیر آمده است:
همانطور که اطلاع دارید طی هفته های اخیر اتفاقات مدارس دخترانه در جمهوری اسلامی ایران منجر به ایراد اتهامات بی اساس، نادرست و نامعتبر به کشور من شده است. نظر به اینکه قرار است این موضوع در جلسه علنی پارلمان اروپا در تاریخ ۱۵ و ۱۶ مارس ۲۰۲۳ مطرح شود، مایلم خاطرنشان سازم رهبر جمهوری اسلامی ایران حملات به مدارس دخترانه را جنایت عنوان کرده و دستور قاطع بررسی و برخورد با عاملان آن را صادر فرموده اند. مراجع دینی هم نسبت به ابعاد این موضوع واکنش نشان داده و با قویترین عبارات آن را محکوم کرده اند. رئیس مجلس شورای اسلامی نیز طی نامه ای به رؤسای ۴ کمیسیون تخصصی مجلس، خواستار تشکیل کارگروهی مشترک برای رسیدگی به موضوع اخیر برخی از دانش آموزان و کشف علل وقوع این حادثه شده است. همچنین رئیس جمهور کشورمان در این خصوص دستور تشکیل کمیته ملی متشکل از مقامات عالیرتبه جهت بررسی موضوع را صادر کرده است.
براساس یافته های متخصصان مرتبط و انواع نمونه گیری انجام شده، هیچگونه مواد شیمیایی سمی و عوامل شیمیایی در آنالیز نمونه ها پیدا نشده و صرفا ماده محرک‌زا در این نمونه ها مشاهده گردیده است. ۹۵ درصد از دانش آموزان مراجعه کننده به مراکز درمانی نیز نه به دلیل در معرض قرار گرفتن در مقابل ماده محرک زا، بلکه به دلیل آثار روانی این اتفاقات به مراکز درمانی مراجعه کرده اند.
تصریح می نماید که تاکنون هیچ مرجع صلاحیت دار بین المللی تائید و ادعا نکرده است که در این اتفاقات از ماده شیمیایی استفاده شده است. از این رو استفاده از عبارت مسموم سازی یک واژه نادرست، غیردقیق و بی اساس است. اضافه می شود که تحقیقات داخلی در این خصوص ادامه دارد و گزارش های تکمیلی بعد از بررسی های مقتضی جهت اطلاع افکار عمومی منتشر خواهد شد.
باتوجه به مراتب فوق و در راستای حفظ اعتبار و جایگاه حرفه ای پارلمان اروپا و همچنین در چارچوب اصل احترام متقابل، از جنابعالی انتظار دارم با اقدامات سازنده و مسئولانه خود نسبت به طرح اتهامات نادرست، غیردقیق و نامعتبر علیه کشورم که دارای اغراض سیاسی است، به نحو مقتضی جلوگیری به عمل آید.
فرصت را مغتنم شمرده و از خداوند متعال برای جنابعالی سلامتی و موفقیت مسئلت دارم.

بیشتر بخوانید:

تقلای پارلمان اروپا علیه سپاه/صدور قطعنامه به بهانه مسمومیت دانش‌آموزان ایرانی

«اعلام آمادگی سازمان ملل» برای «بررسی سریع و دقیق واقعیت‌های» مسمومیت دختران دانش‌آموز در ایران

هشدار «یونیسیف» درباره «تاثیر منفی» مسمومیت دختران دانش‌آموز در ایران

نماینده مجلس: «کم‌کاری مسئولان» باعث ورود رهبری به مسمومیت‌ها شد / «تندروها و متحجرها»، تحصیل دختران را هدف گرفته‌اند

رهبر انقلاب می‌گویند، «مسمومیت دانش‌آموزان»؛ این‌ها می‌گویند، «بدحالی دانش‌آموزان»!

۲۱۲۱۷

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا