قزوین

نام‌نویسی هفدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر در قزوین آغاز شد

نام‌نویسی هفدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر در قزوین آغاز شد

به گزارش خبرگزاری recive از قزوین؛ عین‌الله کشاورز ترک، مدیرکل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: اعتقاد داریم تعاون با تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرینی هم‌سو بوده و به‌عنوان راهکاری موفق در تمام دنیا به‌کار برده می‌شود.
او افزود: در همین راستا هفدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر به‌صورت استانی و کشوری و با هدف ترویج فرهنگ تعاون و کار گروهی و همچنین معرفی الگوهای برتر تعاونی برگزار می‌شود.
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی قزوین خاطر نشان کرد: تعاون‌گران استان می‌توانند از امروز تا بیستم خرداد همزمان با سراسر کشور با مراجعه به سامانه جامع و هوشمند بخش تعاون، به نشانی https://taavoni.mcls.gov.ir اطلاعات کامل تعاونی خود شامل بخش‌های رتبه‌بندی (شاخص‌های کمی) و بخش جشنواره شامل فرم‌های شاخص‌های کیفی را ثبت یا بهنگام‌سازی کنند.
کشاورز به حوزه‌های مختلف اقتصادی شرکت‌های تعاونی که تمایل به ثبت‌نام در این جشنواره دارند اشاره کرد و گفت: گرایش‌های این دوره از جشنواره؛ دامپروری، زراعت، کشاورزی، صنایع‌غذایی، نساجی و پوشاک، صنعتی، معدنی، تامین نیاز تولیدکنندگان، فرش دستباف، حمل‌ونقل دریایی، تامین نیاز مصرف‌کنندگان، مرزنشینان، اعتبار، مسکن، عمرانی، تامین نیاز صنوف توزیعی، صنایع دستی، اتحادیه توزیعی، اتحادیه خدماتی، اتحادیه تولیدی، خدماتی، زنان، بهداشتی و درمانی و خدمات آموزشی است.
او با تأکید بر اینکه تعاون ریشه در باورهای مذهبی ما دارد، بیان کرد: تشکیل تعاونی‌ها باید در راستای توسعه تولید داخلی، دانش‌بنیان‌شدن و اشتغال‌آفرینی باشد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: جشنواره تعاونی‌های برتر، هرساله با هدف توسعه و ترویج فرهنگ تعاون و معرفی توانمندی‌های بخش تعاون به جامعه، تشویق و ترغیب فعالیت‌های تولیدی، توزیعی، خدماتی و معرفی الگوهای عملی موفق تعاونی جهت بهره‌گیری از سایر تعاون‌گران در فضای مناسب برای انتقال دانش رسمی و بومی در سطح کشور برگزار می‌شود.
۴۶

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا