فرهنگ و هنر

معرفی برگزیدگان دومین سوگواره عاشورایی «داستان کوتاه ده»

به گزارش خبرگزاری فارس، آیین اختتامیه دومین سوگواره عاشورایی داستان کوتاه ده با حضور جمعی از نویسندگان، صاحب اثران و مسئولین حوزه هنری انقلاب اسلامی و بانوی فرهنگ در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد. 

در ابتدای مراسم، علی فروزان فر، رئیس حوزه هنری استان تهران ضمن خیرمقدم به حاضرین در جلسه، ماموریت حوزه هنری استان تهران را حمایت از حلقه‌ها و گروه‌های فعال فرهنگی جبهه انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: امروز شاهد اتفاقی بزرگ در عرصه داستان‌های آیینی هستیم، خوشبختانه جریان فرهنگی انقلاب اسلامی شاهد بروز و ظهور حلقه‌هایی هستند که به صورت خود جوش و مستقل راه خود را آغاز و مسیرشان با تلاش دوچندان ادامه می‌دهند و ما نیز وظیفه داریم از این جریان حمایت لازم را به عمل آوریم. 

سارا عرفانی دبیر جشنواره و مدیر خانه بانوی فرهنگ نیز درباره سوگواره عاشورایی ده گفت: با برگزاری چنین سوگواره و جشنواره‌هایی استعدادهای بسیار کشف می‌شود که سرمایه‌های باارزشی هستند که با هدایت، حمایت و راهبری می‌توانند آینده روشنی را در حوزه فرهنگ و ادب رقم بزنند. سوگواره عاشورایی ده میزبان نویسندگانی است که با انگیزه و اعتقاد راسخ قدم در راه می‌گذارند و استعداد بسیاری نیز در این میان کشف می‌شود. 

در ادامه مراسم از جلد دوم کتاب داستان کوتاه ده رونمایی و از نفرات برتر و برگزیده تقدیر به عمل آمد. 

مطهره شاکریان به عنوان نفر اول، الهام تیموری و الهام صافلو به طور مشترک به عنوان نفر دوم و فاطمه اکبری نیز به عنوان رتبه سوم، لوح تقدیر، جایزه نقدی و تندیس زرین این سوگواره را دریافت کردند. در پایان نیز از لیلا دوستی، مژگان حضرتیان فام و مریم گل چمن نیز تقدیر شد. 

لازم به ذکر است سوگواره عاشورایی ده طی دو سال است که با فراخوان دریافت آثار در حوزه رقابت و چاپ داستان‌های کوتاه کوتاه با موضوع واقعه کربلا و شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) زیر نظر مجموعه فرهنگی بانوی فرهنگ و حوزه هنری استان تهران فعالیت می‌کند.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا