اجتماعی

معاون وزیر بهداشت: ۷۵هزار داوطلب با معدل ۱۹.۵ در کنکور قبول نمی‌شوند

معاون وزیر بهداشت: ۷۵هزار داوطلب با معدل ۱۹.۵ در کنکور قبول نمی‌شوند

به گزارش خبرگزاری recive و به نقل از وزارت بهداشت، ابوالفضل باقری فرد در اجلاس روسای دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور افزود: باید به گونه ای عمل شود تا این افراد که از نخبگان کشور هستند هم بتوانند با تمهیداتی در دانشگاه‌های بین‌الملل پزشکی پذیرش شوند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت در ادامه اظهار داشت: به همین منظور امسال در مناطق محروم افزایش ۲۰ درصدی پذیرش دانشجوی پزشکی در کنکور سراسری را خواهیم داشت و ۸ هزار دانشجویی که سال قبل پذیرش شدند به ۹ هزار و ۶۰۰ دانشجو در رشته پزشکی می‌رسند.

باقری فرد اضافه کرد: اصلاحات آیین نامه ها و برنامه ‌های آموزش پزشکی نیاز به زمان دارد و نمی توانیم همه کارها را یکجا اصلاح کنیم. مهم این است که عزم اصلاح وجود دارد.

وی در ادامه درباره پذیرش «دستیاری» خاطرنشان کرد: تعداد دانشجو، نوع رشته و جنسیت را در آزمون دستیاری از این پس دانشگاه‌های علوم پزشکی در استان‌ها تعیین می کنند.

باقری فرد از روسای دانشگاه ها خواست مانند وزارت بهداشت که اختیار پذیرش دستیاری را به آنها محول کرده آنها هم به شهرستان ها برای اعلام نیاز اختیار دهند و تصریح کرد: دستیاران پزشکی حقوق بسیار کمی دریافت می کردند و بدون دریافت بودجه از محل درآمدهای اختصاصی حقوق آنها بعد از ۲۰ سال افزایش یافت به همین منظور برای افزایش حقوق در همه رشته های پزشکی یک وحدت رویه ایجاد کردیم.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به کمبود اعضای هیات علمی دندانپزشکی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، یادآور شد: با اصلاح آیین نامه ها درصدد هستیم استادان دندانپزشکی که ۲۰ درصدشان پیمانی و بقیه تعهداتی هستند، عضو هیات علمی غیرتمام وقت شوند.

وی همچنین به موضوع پزشک خانواده اشاره کرد و ادامه داد: برای تقویت برنامه پزشک خانواده و تامین پزشک خانواده دو راهکار نیاز است، یکی برای پزشکان در حال تحصیل دوره ۱۸ ماهه آموزشی برگزار شود که ۶ ماه هم در فیلد آموزش ببینند. راه دوم این است که یک هزار و ۵۰۰ پزشک عمومی فارغ التحصیل برای آموزش شان در فیلد، جذب شوند.

باقری فرد با تاکید بر اینکه آیین نامه های آموزشی دایمی نیستند و باید مطابق نیازهای زمان بروزرسانی شوند، یادآور شد: برای جذب ۳ هزار عضو هیات علمی فراخوان داده می شود و برای مناطق محروم سهمیه در نظر خواهیم گرفت.

بیشتر بخوانید:

افزایش امنیت کنکور با تفکیک دفترچه و پاسخنامه

جزییات دعوت به مرحله مصاحبه جذب دانشجوی دکتری/ نزدیک به ۴۰هزار داوطلب پذیرفته شدند

۴۷۲۳۱

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا