سیاسی

معاون هماهنگ کننده اطلاعات سپاه: برخی کشورهای منطقه اعلام می‌کنند، امروز باید منتظر «تیغ انتقام» ایران باشیم

معاون هماهنگ کننده اطلاعات سپاه: برخی کشورهای منطقه اعلام می‌کنند، امروز باید منتظر «تیغ انتقام» ایران باشیم

سردار محمد تولایی معاون هماهنگ کننده سازمان اطلاعات سپاه در نشست خبری که صبح امروز برای تشریح برنامه‌های یادواره چهلمین سالگرد شهادت شهید سرلشکر پاسدار حسن باقری و شهدای اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: در آستانه سالگرد شهدای اطلاعات سپاه پاسداران هستیم، سردار حسن باقری مؤسس سازمان اطلاعات سپاه بود و به همین دلیل روز نهم بهمن روز شهادت ایشان روز شهدای اطلاعات سپاه پاسداران نام گذاری شده است.
وی با اشاره به اهمیت اطلاعات در دفاع مقدس گفت: در زمان آغاز جنگ تحمیلی سپاه هیچ تجربه مبارزه جنگ با دشمن خارجی را نداشت و به همین دلیل بخش اطلاعات و سایر ساختار باید تأسیس می‌شد، بر همین اساس وقتی آقای حسن باقری وارد جبهه می‌شوند احساس خلأ در نبود اطلاعات در دفاع مقدس می‌کنند و بر همین اساس اقدام به تأسیس مجموعه اطلاعات و جمع‌آوری اطلاعات می‌کنند و بعد از فعالیت در این حوزه اطلاعات جمع‌آوری شده را شکل می‌دهند و خلأهای دفاعی دشمن را شناسایی می‌کنند این اقدامات موجب دست برتر ما در اطلاعات و در نتیجه طراحی عملیات‌های مختلف که موجب پیروزی ما شد.
معاون هماهنگ‌کننده سازمان اطلاعات سپاه ادامه داد: اقدامات شهید حسن باقری موجب شد دشمن ابتکار عمل را در صحنه نبرد از دست داده و کمتر از دو سال سرزمین‌های اشغالی خود را از دست رژیم بعث آزاد کردیم، بنابراین بزرگداشت شهید حسن باقری و بیش از چهار هزار شهید اطلاعات سپاه فرصتی برای گرامی داشت یاد و خاطره این شهدای بزرگ و این خلاقیت‌ها در دفاع مقدس است.
سردار تولایی گفت: مراسم اصلی بزرگداشت شهید حسن باقری و شهدای اطلاعات سپاه پاسداران روز یک شنبه هفته آینده در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) و به صورت ویدئو کنفرانسی در سپاه‌های استانی و سایر دانشگاه این مراسم برگزار می‌شود یک مراسم نیز در یادمان شهادت شهید باقری در ایلام برگزار می‌شود تا پیوند نسلی را بتوانیم بین شهدا و نسل جدید برقرار کنیم.
وی افزود: در کنار مراسم اصلی فعالیت‌های جانبی از جمله خدمات جهادی در مناطق محروم برگزار و از دستاوردها و آثار مربوط به اطلاعات سپاه پاسداران رونمایی و این دستاوردها در معرض دید عموم قرار می‌گیرد، همچنین بازدید و سرکشی از خانواده‌های شهدا سازمان اطلاعات نیز انجام می‌شود.
معاون هماهنگ کننده سازمان اطلاعات سپاه گفت: امنیت و بقای یک ملت به حفظ ارزش‌ها و هویت یک ملت برمی‌گردد به همین دلیل هم دشمن برای از بین بردن هویت ملت ما متمرکز شد، دفاع مقدس هم یکی از جلوه‌های هویتی و ملی ماست که اگر واقعیات آن را برای مردم تشریح نکنیم دشمن آنچه می‌خواهد را درباره دفاع مقدس به جوانان ما القا می‌کند.
سردار تولایی درباره مراسم اصلی که در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) برگزار می‌شود گفت: سخنران اصلی این مراسم سرلشکر غلامعلی رشید فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا هستند و مقامات عالی رتبه کشوری و لشکری نیز حضور خواهند داشت، همچنین از ۳۰ عنوان کتاب جدید درباره شهدای اطلاعات و امنیت رونمایی در این مراسم رونمایی خواهد شد.
وی با اشاره به توطئه اخیر دشمنان علیه کشورمان، گفت: دشمنان ما از توان و قدرت اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران آگاه هستند و می‌دانند که چشم بینایی فرزندان این سرزمین آنها را رصد می‌کنند و در وقایع اخیر نیز خود آنها اعتراف کردند که با وجود طراحی دقیق و کار فراوان که مدعی بودند باید منتظر سقوط جمهوری اسلامی باشند، نتوانستند به دستاوردی برسند و امروز آشفته هستند و سرویس‌های جاسوسی برخی کشورهای منطقه اعلام می‌کنند چرا اطلاعات اشتباه به ما دادید و امروز ما باید منتظر تیغ انتقام جمهوری اسلامی ایران باشیم.
معاون هماهنگ کننده سازمان اطلاعات سپاه، دستگیری عامل نفوذی و جاسوسان خارجی و شکست توطئه‌های دشمنان را گواه موفقیت سازمان‌های اطلاعاتی کشورمان دانست، تصریح کرد: فرزندان ملت ایران در سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیدار و آگاه هستند و هر حرکت دشمن را با دقت زیر نظر دارند.

بیشتر بخوانید:

هشدار بی سابقه فرمانده کل سپاه به «رژیم آل سعود»: رسانه‌های خود را کنترل کنید، وگرنه، دود آن در چشم شما خواهد رفت / دنبال فریب جوانان ما هستند

۲۱۲۲۰

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا