سیاسی

معاون حقوقی رئیسی: لایحه «ساماندهی تجمعات» در دولت تصویب شد، ولی …

معاون حقوقی رئیسی: لایحه «ساماندهی تجمعات» در دولت تصویب شد، ولی …

محمد دهقان معاون حقوقی رئیس‌جمهور صبح امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در رابطه به نهایی شدن لایحه ساماندهی تجمعات گفت: این لایحه در هیات وزیران به تصویب رسیده است ولی در عین حال مصوب کردیم که اگر وزارت کشور نظری دارد، اعلام کند. وزارت کشور هم چند نظر اعلام کرد و آن را هم ان‌شاءالله اعمال می‌کنیم و به مجلس ارسال خواهیم کرد.
وی در خصوص احتمال موافقت یا مخالفت از سوی شورای نگهبان، اظهار داشت: شورای نگهبان اختیارات خاص خود را دارد، ابتدا لایحه به مجلس می‌رود و ممکن است مجلس هم نظراتی داشته باشد و تغییراتی ایجاد کند؛ چون مجلس هم در این رابطه طرح دارد و طرحی را طی یکسال گذشته بررسی کرده و در مراحل رسیدگی است.
معاون حقوقی رئیس‌جمهور افزود: یک طرح آماده مجلس دارد و یک لایحه دولت که این‌ها یک تفاوت‌های مختصری هم باهم دارند، ما در مجلس با برخی از موثرین مجلس در این زمینه گفت‌وگوهایی هم انجام دادیم و ان‌شاءالله لایحه به مجلس برود تلاش می‌کنیم با آن طرح ادغام شود و بهترین نظری که بین مجلس و دولت وجود دارد استخراج و مصوب شده و به شورای نگهبان برود.
دهقان تاکید کرد: این لایحه اکنون در دولت تعیین تکلیف و مصوب شده است، فقط منتظر یک اعلام نظر از وزارت کشور بودیم که آن هم اعلام کردند.

بیشتر بخوانید:

وزیر کشور: محلی برای برگزاری تجمعات تعیین و تصویب شد / دستگاه‌های خارج از دولت اشکالاتی گرفتند

تاوان سنگین فرصت‌سوزی بزرگ / مصوبه دولت روحانی درباره تعیین مکان برای «تجمع قانونی» چگونه لغو شد؟

ضرورت روز، زیر خروارها وعده خاک می خورد / نماینده مجلس :طرح «ساماندهی تجمعات» بایگانی شده / منتظر لایحه دولت هستیم

۲۱۲۲۰

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا