سیاسی

مطهری: رییس‌جمهور، حرف «بسیار خوبی» زدند / امیدوارم این موضوع، «اجرایی» شود

مطهری: رییس‌جمهور، حرف «بسیار خوبی» زدند / امیدوارم این موضوع، «اجرایی» شود

فعال سیاسی و نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی بخشودگی دانشجویان و چهره‌هایی که در اغتشاشات اخیر شرکت کردند، آن را اتحاد آفرین دانست و گفت: پس از فرمان عفو رهبری لازم است سازمان‌ها و نهادهای دیگر نیز وظایف خود را برای اتحاد در کشور انجام دهند.

علی مطهری درباره سخنان رییس جمهور مبنی بر ایجاد تسهیلات بی‌سابقه برای بازگشت ایرانیان خارج از کشور و رفع محدودیت برای آنان که مرتکب اقدامات خلاف قانون شده‌اند، اظهار داشت: رییس جمهور حرف بسیار خوبی زدند و امیدوارم این موضوع اجرایی شود.
نائب رئیس دوره دهم مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در چند ماه گذشته که حوادثی در کشور رخ داد، فضا هیجانی بود و از سوی دیگر رسانه های مخالف نظام با تمام وجود به آن دامن زدند که سبب شد افرادی که هیجانی و احساساتی شدند، شعارهایی سر بدهند.
مطهری افزود: در این حوادث کسانی بودند که فقط شعار دادند و دست به تخریب اموال عمومی و خصوصی مردم نزدند که این افراد باید آزاد شوند.
این نماینده ادوار مجلس با بیان اینکه ممکن است برخی افراد هم در شلوغی ها به اشتباه بازداشت شده باشند، درباره تصمیم دولت برای بخشودگی افراد مختلف مرتبط با این حوادث اظهار داشت: این بسیار کار شایسته ای بود و به دنبال عفو رهبری درباره محکومان و متهمان باید هر سازمان و نهادی نیز وظیفه خود را در این زمینه انجام دهد.
این فعال سیاسی درباره چهره های هنری، ورزشی و رسانه ای که در حوادث اخیر دستگیر شدند نیز گفت: در آن شرایط برخی از هنرمندان نیز اظهارنظرهایی کردند و الان ممکن است نظر دیگری داشته باشند؛ صدا و سیما باید با این افراد گفت و گو و اعلام همکاری کند زیرا در آن شرایط هیجانی، حرف ناپخته زدند.
مطهری اینگونه اقدامات را اتحادآفرین دانست و تاکید کرد: در شرایطی که دشمن دنبال ایجاد آشوب در کشور است، این اقدامات باعث اتحاد ملت می شود و چیزی که امروز ما به شدت به آن نیاز داریم اتحاد ملت است.
به گزارش ایرنا، سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: یکی دیگر از محورهای بسته وحدت‌آفرین دولت، ایجاد تسهیلات بی‌سابقه برای بازگشت ایرانیان خارج از کشور و رفع محدودیت حتی برای آن دسته از ایرانیانی است که در مقاطعی مرتکب اقدامات خلاف قانون شده‌اند.
رئیسی خاطرنشان کرد: جزئیات بسته دولت به زودی ضمن ابلاغ به وزرا و دستگاه‌های مربوطه به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

بیشتر بخوانید:

روحانی در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن: انقلاب متعلق به «همه مردم» است / نگذاریم «اقلیتی قدرت‌طلب»، اکثریت را کنار بزنند که آن روز، «پایان انقلاب» خواهدبود

ربیعی: عفو گسترده، نقطه مقابل «امنیتی‌سازی‌های بیهوده» است / اصلاحات دقیقا از «همین روزها» باید آغاز شود

انتقاد عبدی از خطاب کردن «مخالفان و منتقدان» با واژه «فریب‌خورده»

هشدار باهنر: سران قوا، نباید معنای حضور مردم در ۲۲ بهمن را رضایت آنان از عملکرد مسئولان بدانند

انصاری: فضای کشور هم مانند راهپیمایی برای حضور انتخاباتی همه سلایق فراهم شود / مسئولان تا سال آینده، مردم را فراموش نکنند

وعده های خوب رئیسی و سخنان خلاف سخنگو/ آیا ایرانیان خارج کشور به ایران باز می گردند؟/ امنیتی سازی خلاف عفو رهبری است

واکنش زیباکلام به «عفو محکومان اعتراضات» / استقبال می کنیم، اما …

۲۱۲۲۰

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا