اخبار بورس

مشکل عجیب ۷۰۰ خانوار تهرانی / مالکان جدیدی که پس از ۴۰ سال پیدا شدند!

مشکل عجیب ۷۰۰ خانوار تهرانی / مالکان جدیدی که پس از ۴۰ سال پیدا شدند!

به گزارش تجارت‌نیوز، ماجرای پیدا شدن مالکان جدید بعد از ۴۰ سال برای خانه‌های مسعودیه چیست؟

به نقل از تسنیم، در بسیاری از محلات شهر تهران، شهروندان با مشکلاتی مواجه هستند که برای حل آن‌ها چشم و امیدشان به نمایندگانی است که راهی پارلمان محلی یعنی شورای  شهر کرده‌اند اما اخیراً عده‌ای از اهالی محله مسعودیه با مشکلی دست‌وپنجه نرم می‌کنند که برای حل آن از قوه قضائیه طلب کمک دارند.

طبق اظهارات جمعی از اهالی این محل که در منطقه ۱۵ واقع‌شده، ورثه فردی به نام نوری شیرازی که حدود ۴۰ سال پیش زمین‌های خود را به‌صورت قولنامه‌ای به مردم آن محل فروخته بود، مدعی مالکیت و بی‌اعتبار بودن قولنامه‌های آن‌ها شده‌ و برای برخی از این افراد حکم تخلیه و برای برخی دیگر مبالغی در حدود ۲ میلیارد تومان جهت صدور سند تعیین کرده‌است.

اقبال شاکری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز چندی پیش با حضور در جمع اهالی این محل از مشکل آن‌ها آگاه شد و به خبرنگار تسنیم، گفت: این افراد دچار اضطراب بسیاری شده‌اند و از قوه قضائیه، مجلس و دولت خواستار رسیدگی به این مشکل شده‌اند.

وی افزود: این زمین‌ها پیش‌از انقلاب متعلق به مالکی بنام نوری شیرازی بوده و مردم اوایل انقلاب این زمین‌ها را از وی خریداری کرده‌اند، اکنون فرزندان این فرد اعلام کردند زمین‌ها متعلق به آن‌هاست. در حال پیگیری هستیم تا بتوان جلوی این احکام گرفته شود.

در این‌ راستا اصغر جهانگیر بازرس ویژه قوه قضاییه نیز با حضور در دفتر ارتباطات مردمی قوه قضاییه از مشکل اهالی این محله مطلع شد و بر پیگیری پرونده این افراد تاکید کرد.

آخرین اخبار حوزه مسکن را در صفحه اخبار مسکن تجارت‌نیوز بخوانید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا