اجتماعی

مرگ غم انگیز ۲ برادر خردسال در رودخانه چگونه اتفاق افتاد

مرگ غم انگیز ۲ برادر خردسال در رودخانه چگونه اتفاق افتاد

دو پسر ۷ و ۵ ساله که صبح روز دوشنبه ۲۷ دی برای تماشای رودخانه که بر اثر بارندگی شدید ارتفاعات بالادست پرآب و خروشان شده بود به کنار آب رفته بودند اما ناگهان زمین زیر پای حسام ۵ ساله خالی شد و او را به داخل آب کشاند. در همین موقع برادر ۷ ساله‌اش محمدحسین با دیدن این صحنه بی‌محابا به دل آب زد تا برادر کوچکش را نجات دهد اما شدت جریان آب چنان خروشان و پرقدرت بود که در یک چشم برهم زدن هر دو برادر را با خود برد.

ماجرای سقوط محمدحسین و حسام شیهکی‌راد، برادران کوچکی که تنها فرزندان خانواده خود بودند به داخل رودخانه خروشان در روستای ناصرآباد به پدر و مادرشان اعلام شد یکی از اهالی روستا که شاهد این ماجرا بود موضوع را به آنها خبر داده و دقایقی بعد پدر و مادر و اهالی روستا به همراه امدادگران هلال احمر برای نجات بچه‌ها به رودخانه رسیدند.
شاهد این حادثه گفته بود بچه‌ها کنار رودخانه ایستاده بودند که ناگهان زیر پای حسام خالی شد و به آب افتاد برادر بزرگش محمد حسین شجاعانه به رودخانه پرید تا برادرش را نجات دهد اما خودش هم قربانی آب رودخانه شد.

بهزاد عارف، رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان ریگان‌ کرمان گفت: در ریگان اصلاً بارندگی نداشتیم اما بارندگی در ارتفاعات که کیلومترها با این شهرستان فاصله داشت باعث شد آب به شهر ریگان برسد و رودخانه پر آب و خروشان شود. از لحظه اعلام حادثه، با حدود ۴۰ نفر از امدادگران هلال‌احمر، نیروهای مردمی و بسیج به محل رفتیم تا عملیات جست و جو را آغاز کنیم.

به گفته رضا فلاح، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمان، ۴۵ امدادگر و نجاتگر در قالب ۹ تیم امدادی از شهرستان‌های ریگان، بم و فهرج در عملیات جست‌وجوی این دو کودک حضور یافتند و سرانجام پس از ۳۵ ساعت عملیات اجساد هر دو برادرپیدا شد.

امین باقری، فرماندار ریگان کرمان با اشاره به غرق شدن دو کودک ۵ و ۷ ساله در روستای ناصرآباد چاه ملک ریگان ابراز داشت: این منطقه هیچگونه بارندگی نداشته است و متأسفانه این دو برادر دوشنبه ۲۷ دی به‌دلیل بی‌احتیاطی و حضور در کنار رودخانه جان خود را از دست دادند. همزمان با پیش‌بینی‌های هواشناسی مبنی بر بارندگی‌های شدید و آماده‌باش ستاد مدیریت بحران استان در خصوص احتمال سیلاب، تمام نکات هشداری و اطلاع‌رسانی از سیل و بارندگی به هم‌استانی‌ها و عشایر و روستاییان داده شد.

فرماندار ریگان تصریح کرد: بر اثر بارندگی‌های شدید بالادست، آب در این رودخانه جاری بوده و این دو کودک در حین بازی و تماشا به داخل رودخانه سقوط کرده و غرق شدند که به محض اطلاع از حادثه نیروهای هلال‌احمر و بسیجی عملیات جست‌وجو را در قسمت‌های مختلف رودخانه آغاز کردند. پیکر بی‌جان برادر بزرگتر عصر همان روز حادثه در مسیر رودخانه ۵۰۰متر خارج از روستا توسط نیروهای هلال‌احمر پیدا شد و عملیات جست‌وجو برای یافتن کودک دوم ادامه یافت؛ تا اینکه پیکر کودک ۵ ساله نیز حوالی ۵ کیلومتری روستا و با توجه به اینکه سطح آب رودخانه دوباره بالا آمده بود، عصر روز بعد از حادثه پیدا و به نهادهای مربوطه تحویل داده شد.
۲۳۳۰۲

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا