سمنان

مرکز همایش‌های بین المللی شهید حاج قاسم سلیمانی دانشگاه سمنان به بهره برداری رسید

مرکز همایش‌های بین المللی شهید حاج قاسم سلیمانی دانشگاه سمنان به بهره برداری رسید

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان ؛ سرپرست دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت : این طرح با زیر بنای پنج هزار و 300 متر مربع احداث شده است .

دکتر سیف الله سعدالدین با بیان اینکه ساخت این مرکز همایش ها از سال 1386 آغاز شده است افزود : این ساختمان دارای یک سالن همایش اصلی با ظرفیت یک هزار نفر ، دو سالن همایش با ظرفیت 250 نفر ، فضای چند منظوره ، بخش اداری و رفاهی است .

سرپرست دانشگاه سمنان با بیان اینکه طراحی این ساختمان در کنار طرح بزرگترین معماران دنیا از جمله زاها حدید ، نورمن فاستر استیون هال و گروه BIG به عنوان پربازدید کننده ترین طرحهای فرهنگی دنیا در سال 2012 قرار گرفته است اظهار داشت : این طرح در لیست مورد نظر در کنار موزه ماکسی رم اثر زاها حدید برنده بهترین ساختمان سال دنیا در سال 2010 در فستیوال جهانی معماری نیز قرار گرفته است.

دکتر سعدالدین تصریح کرد : طراحی این مجموعه توسط مهندسین مشاور معماری موج نو در سال 2006 انجام شده است .

گفتنی است ؛ گره و چفد ضربدری در نما ,حجم را از نظر بصری به هم پیوسته نشان میدهد در حالی که شیشه های ثابت تیره مثلثی شکل، فضا را روشن میکند و در واقع به نوعی با نور و سایه بازی می کند.

همچنین این عناصر با کاهش نور خورشید بخصوص در تابستان گرم و خشک سمنان یک فضای آرام را بوجود می آورد .

گفتنی است ؛ وزیر علوم تحقیقات و فناوری در بدو ورود به دانشگاه سمنان و پیش از افتتاح این طرح با حضور در پردیس شهدای این دانشگاه به مقام شامخ شهیدان ادای احترام و از بخش های مختلف و طرح های نیمه تمام عمرانی این دانشگاه با همراهی استاندار سمنان ، معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم دیگر مسئولان دستگاه ها بازدیدکرد و

کلمات کلیدی

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا