سمنان

مرکز رشد دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان افتتاح شد

مرکز رشد دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان افتتاح شد

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان در حاشیه افتتاح مرکز رشد دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان افزود : با توجه به شعار سال «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان سمنان با بهره‌گیری از توان افراد متخصص و کارآمد و نیز بر مبنای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالقوه خود در راستای تحقق اهداف و رسالت دانشگاه فنی و حرفه‌ای به‌عنوان دانشگاهی پویا، کارآفرین و اشتغال‌زا، موفق به اخذ مجوز فعالیت مرکز رشد شد.

رضا نقدی با بیان اینکه ۱۲ هسته فناور در این مرکز فعال شده است، تصریح کرد: این واحدها تحت عنوان معرق منبت چوب، خانه امن هوشمند، پیوند دست سازه ها با بافت های سنتی ایران، طراحی و ساخت تراشه های میکرو سیالات قطره ای برای سنتز کامپوزیت کیتوسان/آلژینات-نانو مگنتیت، طراحی و ساخت دستگاه (کلاه) خنک کننده سر در زمان شیمی درمانی جهت جلوگیری از ریزش مو، بازتاب نقاشی بر روی پارچه ،طراحی و ساخت نانوکامپوزیت های سلولزی و .. فعالیت دارند.
وی افزود : با هدف حمایت از توسعه فعالیت‌های کارآفرینی و ایجاد شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان، دفتر مرکز رشد در دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان افتتاح و راه‌اندازی شد.
وی اضافه کرد: دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان سمنان به‌عنوان دومین دانشگاه فنی و حرفه‌ای در کشور موفق به کسب مجوز مرکز رشد بین تمام استان‌ها شد.
نقدی ابراز امیدواری کرد با افتتاح و بهره‌برداری از این مراکز، زمینه‌های شکوفایی کارآفرینی، حمایت از خلاقیت و نوآوری در بین افراد متخصص و صاحب ایده، بیش‌ازپیش فراهم ‌شود.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان با بیان این که یکی از هسته های این دانشکده در بین مراکز رشد دانشگاه فنی و حرفه ای کشور به عنوان هسته برتر کشوری انتخاب شده است، افزود : مراکز رشد فناور زمینه سازان پیوند بین صنعت و دانشگاه هستند.
نقدی با بیان اینکه ۳هسته صنایع خلاق محصول اولیه خود را تولید نموده اند و یک هسته فناور موفق به تولید نمونه آزمایشگاهی شده است ، افزود : آزمایش بر روی نمونه ها انجام گرفته است و در حال انجام مراحل ثبت اختراع می باشد.

شایان ذکر است در آیین افتتاح مرکز رشد دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان محمد رضا صادقی معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان، مجتبی اقوامی پناه ، مدیر کل دفتر هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری سمنان، محمدرضا رضوانی مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری، دکتر رضا کی ‌پور رئیس بنیاد نخبگان استان سمنان و سرهنگ سید جواد موسوی فرمانده حوزه مقاومت بسیج ثارالله سازمان بسیج کارمندان حضور داشتند و از غرفه های واحد های فناور این مجموعه دانشگاهی بازدید نمودند.

۴۶

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا