قزوین

مراسم‌های مذهبی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار می‌شود

مراسم‌های مذهبی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری recive از قزوین؛ ابوالحسن کبیری، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا گفت: بازگشایی مدارس در ساعات اولیه شور و نشاط زیادی را در بین دانش آموزان و جامعه به وجود آورده است و از اینکه دانش آموزان ۲ سال از این فضا دور بوده اند باید افسوس خورد.
او با بیان اینکه اثرات این تعطیلی ها چند مدت دیگر نمایان می شود، گفت: بخش عمده ای از مراسم های مذهبی و ملی با محدودیت همراه شده که همین موضوع به طور قطع منجر به ایجاد خسارت های متعددی در جامعه می شود و تنها بخشی از آنها محسوس و بسیاری از آثار غیرمحسوس است.
کبیری با بیان اینکه مراسم های مذهبی و اجتماعات مختلف با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار می شود، اضافه کرد: بخش عمده ای از رفتارهای اجتماعی در مدارس، مراکز علمی و آموزشی و مجالس دعا و مناجات شکل می گیرد و امروز باید از بازگشایی ها نهایت استفاده را ببریم.
او همچنین گفت: نیاز است تا سطح اطلاعات عمومی مردم در زمینه کرونا افزایش و مردم نسبت به واکسیناسیون ترغیب شوند چراکه آمار واکسیناسیون رضایت بخش نیست و رده های مختلف سنی باید نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.
کبیری با بیان اینکه باید از فرصت مدارس برای ترغیب خانواده ها به واکسیناسیون استفاده کرد، اضافه کرد: در سنین بالای ۱۲سال هم در دوز سوم با آمار پایینی همراه هستیم و نباید به آمار بستری و مرگ و میر امروز دلخوش کرد.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین اظهار کرد: کرونا با کسی شوخی ندارد و سطح ایمنی مراکز علمی، آموزشی و دینی باید در بالاترین شکل ممکن باشد تا بدین وسیله شاهد آغاز موج جدید کرونایی نباشیم.

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا