سمنان

مراجعه حدود ۵ هزار بیمار به مراکز آموزشی، پژوهشی و درمانی کوثر و امیرالمومنین (ع) در طرح سلامت نوروزی

مراجعه حدود ۵ هزار بیمار به مراکز آموزشی، پژوهشی و درمانی کوثر و امیرالمومنین (ع) در طرح سلامت نوروزی

ریاست مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی کوثر بیان کرد: آمار مراجعه به مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی کوثر در طرح نوروزی ۱۴۰۲، ۲۸۴۰ مورد به این بیمارستان مراجعه کردند که از این تعداد ۳۱۵ مورد به صورت سرپائی و ۲۵۲۵ مورد نیز بستری شدند. همچنین در طی این بیست روز ۴۰۷ بیمار مبتلا به کرونا ویروس به بیمارستان مراجعه نمودند که ۲۰۹ بیمار بستری و ۵۰ بیمار ترخیص شدند.

دکتر احسان حسین زاده گفت: از کل مراجعه کنندگان به بیمارستان ۳۶۳ نفر دچار حادثه ترافیکی شدند و۲۴۷۷ نفر از مراجعان نیز به دلیل بیماری های مختلف مراجعه داشتند. طبق آمار اعلام شده از کلینیک تخصصی و فوق تخصصی کوثر ۴۳۵۳ مورد در این مدت به کلینیک مراجعه نمودند که از این تعداد۱۴۶۱ مورد خدمات پرستاری از قبیل تزریقات و سرم تراپی و ۲۸۹۲ مورد خدمت ویزیت، اکو، نوارقلب و …. انجام شد.

وی افزود : تعداد اعمال جراحی در ایام نوروز ۲۱۳ مورد بود که ۲۳ مورد به صورت اورژانسی و ۱۹۰ مورد به صورت الکتیو بوده است.

رئیس مرکز آموزشی پژوشی و درمانی کوثر ادامه داد: در طرح سلامت نوروزی ۱۴۰۲ در حوزه پاراکلینیکی، ۱۲۷۳ خدمت رادیوگرافی ، ۲۸۵ خدمت سونوگرافی ، ۱۱۳۳ خدمت سی تی اسکن،۲ خدمت برونکوسکوپی، ۳۲ خدمت آندوسکوپی ،۵ خدمت ERCP ، کلونوسکوپی ۹ خدمت ، ۸ خدمت EUS و ۲۲ خدمت سی تی آنژیوگرافی انجام گردید.

دکتر حسین زاده از همه عزیزانی که درحوزه های مختلف درمانی و پشتیبانی در ایام نوروز به مردم شریف استان و مسافرین نوروزی خدمات ارائه نموده اند تقدیر و تشکر و سالی سرشار از موفقیت و سلامتی برای ایشان آرزو کرد.

ارائه ۱۳۰۲۴۳ خدمت درمانی در مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی امیرالمومنین (ع)

رئیس مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی امیرالمومنین (ع) نیز بیان داشت: از روز ۲۴ اسفند ماه ۱۴۰۱ الی چهاردهم فروردین ماه سال جاری، در بیمارستان امیرالمومنین (ع) و کلینیک تخصصی و فوق تخصصی این بیمارستان ۳۴۸۵ مورد به این مراکز مراجعه و در مجموع ۱۳۰۲۴۳ خدمت در حوزه های خدمات اورژانس، بستری، کلینیک و پاراکلینیک به بیماران ارائه شد.

دکتر ساتی نیک درزی ادامه داد: درحوزه درمانی ۲۱۴۳ بیمار به بیمارستان امیرالمومنین (ع) مراجعه کردند که از این تعداد ۱۸۴۹ مورد به صورت سرپایی درمان و ۲۹۴ مورد در بیمارستان بستری شدند.

وی افزود: از کل مراجعه کنندگان حوزه درمانی به بیمارستان ۲ نفر دچار حادثه ترافیکی و ۲۱۴۱ نفر از مراجعان نیز به دلیل بیماری های مختلف مراجعه داشتند و همچنین در این مدت ۳ بیمار مبتلا به کرونا ویروس این مرکز درمانی بستری شدند که ۲ بیمار در بخش ویژه کرونا و یک بیمار مبتلا در بخش کرونا بستری شدند.

رئیس بیمارستان امیرالمومنین (ع) تاکید نمود: در این مدت، ۱۵۵۷ مراجعه به آزمایشگاه، ۸۳ مورد انجام کوی کاردیوگرافی، ۶۶ مورد الکتروکاردیوگرافی، ۲۳۷ مورد سونوگرافی، ۱۷۸ مورد رادیولوژی، ۱۳۷ سی تی اسکن، ۱۵ مورد ماموگرافی، ۱۸ مورد فیزیوتراپی و ۱۶ مورد شنوایی سنجی انجام شده است و تعداد مراجعه کنندگان به درمانگاه نازایی این بیمارستان ۱۲۵ نفر، درمانگاه زنان ۲۴۰ و درمانگاه اطفال ۳۸۱ نفر و ۲۲۷ نفر در کلینیک فوق تخصصی شماره دو (فاطمیه) بوده است.

دکتر نیک درزی با اشاره به اهمیت مبحث فرزند آوری و تاکید بر اهمیت این موضوع، از تولد ۷۳ نوزاد در مدت زمان طرح سلامت نوروزی ۱۴۰۲ در مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی امیرالمومنین (ع) خبر داد و گفت: ۴۳۱ خدمت NST (شنود صدای قلب جنین) در این مرکز انجام شده است.ایشان در پایان از زحمات کادر درمان که پرتلاش و با دلسوزی خدمات را ارائه نمودند، تشکر کرد.

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا