اخبار بورس

مدارس باید آموزش حضوری را از سر بگیرند

مدارس باید آموزش حضوری را از سر بگیرند

به گزارش تجارت‌نیوز، یوسف نوری عصر امروز در نشست اعضای شورای آموزش و پرورش مناطق جنوبی استان کرمان که در شهرستان منوجان برگزار شد، اظهار داشت: پروژه‌های با پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد در استان کرمان تا سال آینده تکمیل می‌شوند و ۳ بهمن ۱۴۰۰ طرح رتبه بندی معلمان در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بررسی می‌شود.

وی با اشاره به سروده سعدی که “باران که در لطافت طبعش، خلاف نیست”، گفت: نزولات آسمانی همیشه مایه رحمت و برکت هستند اما به دلیل ضعف در زیرساخت‌های شهری و روستایی شاهد سیل و خسارت هستیم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ‌مدارس حتما باید آموزش حضوری را از سر بگیرند افزود: ۹۵ درصد مدارس دنیا در این مدت باز بودند اما ما ۱۰۰ درصد مدارس را تعطیل کردیم و آموزش مجازی داشتیم.

وی گفت: فقری در اطراف کشور داریم که ناشی از کار خودمان است، تبعیض در درون خانواده بین فرزند دختر و پسر، بین پسر بزرگ و کوچک و … و در نظام تعلیم و تربیت هم این تبعیض‌ها وجود دارد و بینش، منش، فعل و دیدگاه ما در موضوع عدالت، توزیع رویه‌ای است در صورتی که عدالت باید توزیعی یا ترمیمی باشد یعنی حق همه داده شود.

نوری اظهار داشت: در بعضی موارد نیاز به تغییر روش‌هاست، گروه بندی و طبقه بندی در کارها را باید از شهید سلیمانی یاد بگیریم، این فرمانده بزرگ گروه‌های مختلف زینبیون، حیدریون، فاطمیون و … را بسیج کرد.

وی یا بیان اینکه در توزیع منابع هم باید اول خط مقدم جامعه را در نظر بگیریم که خط مقدم در جمهوری اسلامی ایران، مردم مستضعف و کوخ نشین هستند افزود: در مرکز، قرارگاه محرومیت زدایی تشکیل داده‌ایم و بنا داریم دایره دایره از بیرون به داخل بیاییم.

وزیر آموزش و پرورش ضمن قدردانی از رئیس جمهور به واسطه سفر پیش‌بینی نشده‌اش به جنوب استان کرمان، گفت: دولت مردمی در همه شرایط در کنار مردم است و پروژه‌های با پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد تا سال آینده با اولویت خوابگاه‌های دانش آموزی تکمیل می‌شود.

وی با بیان اینکه سرانه‌ای بابت خرید تجهیزات مدارس استان، واریز می‌شود گفت: تجهیز ۷ هنرستان در ۷ شهرستان جنوبی، ایزوگام، محوطه سازی، آسفالت، بهسازی سرویس‌های بهداشتی و استانداردسازی سیستم سرمایشی ۴۰۰ کلاس درس در دستور کار قرار دارد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: مدارس، هویت ملی ما هستند و نباید تخریب شوند بلکه باید تلاش بر مقاوم سازی آن‌ها داشته باشیم.

منبع: تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا