سمنان

مدارس استان سمنان لرزید

مدارس استان سمنان لرزید

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان؛ مانور زلزله و ایمنی امسال با شعار «مدرسۀ‌ایمن، جامعه تاب‌آور»همزمان با سراسر کشور در مدارس استان سمنان نیز اجرا شد. آیین استانی هم با حضور مسؤولان ذی‌ربط در آموزشگاه پسرانه شهید ابراهیم امامی شهر سرخه به اجرا در آمد.

محمد حمیدی، معاون عمرانی استانداری سمنان و حجت اله کرمانی، فرماندار سرخه در سخنان جداگانه‌ای درخصوص ایجاد فرهنگ ایمنی و مقاوم‌سازی و نیز کاهش تلفات و خسارات ناشی از زلزله برای دانش‌آموزان و اولیای حاضر در مراسم سخن گفتند.

مریم آشور، رئیس آموزش و پرورش شهرستان سرخه نیز با تشریح انجام این فرآیند گفت: سرعت عمل و افزایش مهارت‌های دانش‌آموزان از ویژگی مهم مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس است.

این مانور به‌منظور کاهش تلفات و خسارات ناشی از زلزله به وسیله ارتقاء فرهنگ ایمنی و مقاوم‌سازی، ایجاد آمادگی برای انجام واکنش‌های سریع و صحیح در برابر زلزله و افزایش سطح آگاهی دانش‌آموزان درمورد زلزله و سایر پدیده‌های طبیعی اجرا می‌شود. آشنایی دانش‌ آموزان با حوادث طبیعی و چگونگی مقابله با آن برای ایجاد آرامش روانی و برانگیختن حس کنجکاوی دانش‌ آموزان نسبت به پدیده‌ های طبیعی از دیگر اهداف اجرای این مانور است.

مانور زلزله و ایمنی همه ساله به عنوان بزرگ‌ترین فعالیت آموزش همگانی کشور در حیطه ایمنی مدارس در برابر زلزله، با مشارکت وزارت آموزش و پرورش، وزارت کشور، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی و دیگر سازمان‌های مربوط برنامه‌ریزی و اجرا می شود.

۴۶

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا