سمنان

متاسفانه دو مقوله جمعیت و آب مشکل اساسی در استان سمنان می باشد

متاسفانه دو مقوله جمعیت و آب مشکل اساسی در استان سمنان می باشد

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان ،محمد امامی دبیر مجمع بسیجیان با بیان اینکه این مجمع در راستای سند اعتلای بسیج و بعد از چندین سال توقف مجدد راه اندازی شده است،گفت: هدف از این مجمع کمک به دولت انقلابی در جهت تحقق ایجاد دولت اسلامی و حل مشکلات جامعه است.

بند به گفته دبیر مجمع در استان سمنان از بهمن ماه سال گذشته با برگزاری نشست هایی با نخبگان و هیات های اندیشه ورز راه اندازی شده درحال حاضر حدود هزار نفر از بسیجیان در این حوزه مشغول به فعالیت هستند.

امامی خاطر نشان کرد: در تیرماه سالجاری یک دوره توانمند سازی یک روزه برای بسیجیان برگزار شده و طرح های مربوطه در هر شهرستان مشخص شده است.

وی در نهایت افزود: در حال حاضر ۴ کار گروه اقتصاد و زیربنایی، آموزش و تحقیقات فناوری،زنان و خانواده و بهداشت و سلامت تشکیل شده است.

لازم بذکر است نمایندگان هر کار گروه طرح های خود را به صورت خلاصه ارائه کردند.

سید محمد رضا هاشمی استاندار سمنان در این نشست با بیان اینکه بسیج همواره پیشگام در حوزه های مختلف بوده است، گفت:بسیج بازوان توانمند دولت است و امیدوار هستیم در موارد مطرحه شده در مورد مشکلات استان نیز کمک کند

وی افزود:در استان سمنان متاسفانه دو مقوله جمعیت و آب مشکل اساسی در سطح استان است و در رتبه فرزند آوری رتبه ۲۷ و در ازدواج رتبه آخر را داریم .

هاشمی ابراز کرد: در حوزه فرزند آوری نیاز به یک عزم عمومی و بسیج همگانی باید به وجود بیاید و همه دستگاهها موظف هستند در این حوزه اقدام کنند و هیچگونه کم کاری و عدم حمایت از قانون جوانی جمعبت قابل قبول نیست.

بنا به گفته استاندار سمنان باید در بخش روستایی و ایجاد اشتغال و تعاونی در بخش روستایی گام برداریم تا شاهد مهاجرت به شهر ها نباشیم .متاسفانه در این زمینه کم کاری های زیادی شده است

استاندار سمنان تصریح کرد:برای توانمند سازی روستاها در حوزه ایجاد اشتغال باید گام های موثری برداشته شود.

استاندار سمنان بیان داشت که در حوزه توسعه مجتمع های گلخانه ای و آبیاری نوین و افزایش بهره وری در روستاها در دولت سیزدهم تلاش های گسترده‌ای از جمله در استان سمنان انجام گرفته است.

این مقام مسئول همچنین در مورد حوزه آموزش و فناوری نیز بیان کرد:سمنان یک استان دانشگاهی است و در حوزه دانش بنیان اقدامات قابل توجهی در استان انجام گرفته و در این حوزه از تمامی فعالین و علاقه مندان دعوت می شود و مورد حمایت قرار می گیرند.

بنا به گفته وی در استان سمنان ۳۱ شرکت دانش بنیان در دولت سیزدهم شکل گرفته است و در حوزه معادن نیز در حوزه فرآوری معادن از دو به ۱۶ معدن رسیده است.

وی در نهایت ابراز کرد:برنامه های تجاری خوبی با کسور های همسایه شکل گرفته و از این پس نیز گسترش بیشتری خواهد یافت.

حمید دامغانی فرمانده سپاه قائم آل محمد استان سمنان نیز در این نشست با عرض تسلیت ایام سوگواری حضرت زهرا سلام الله علیها گفت: ورود به قرن پانزدهم و شکل گیری تمدن نوین جهانی را هستیم و اتفاقاتی که در دنیا در حال شکل گیری است در همین راستا است.

سردار دامغانی در ادامه افزود: قاعدتا نظم نوین جهانی را با توجه به فرمایشات رهبری شاهد هستیم و باید جایگاه خود را در این میان پیدا کنیم و بستر ساری مناسبی در این جهت باید انجام گیرد

باید با نرم افزار های انقلاب اسلامی در راستای ایجاد تمدن اسلامی در دنیا گام برداریم و مجمع بسیج و جمع نخبگانی باید در این راستا برنامه ریزی منسجمی داشته باشد تا به اهداف مربوطه دست یابیم .

وی ابراز کرد:هزار نفر در استان در کار گروه های مربوطه حضور دارند و به دلیل اینکه ابن مجمع له تازگی راه اندازی شده ضعف هایی دارد که باید مرتفع شود و ظرفیت نخبگانی استان شناسایی شود تا در مسیر خود ایده ها به مرحله عملیاتی برسد.

حجت الاسلام والمسلمین مطیعی نماینده ولی فقیه و امام جمعه سمنان در این نشست با بیان اینکه هر تلاشی زمانی به نتیجه خواهد رسید که با معرفت همراه باشد ،گفت:امیدوار هستیم این مجمع نیز با عنایات خداوند و حرکت اخلاص گونه بتواند اقدامات موثری در جامعه ایجاد کند.

حجت الاسلام و المسلمین مطیعی در ادامه افزود:بسیج در هر میدانی که وارد شده است نتیجه آن کمترین هزینه و بیشترین منفعت بوده و امیدوار هستیم در این عرصه هم شاهد درخشش بسیجیان نخبه باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان بیان کرد: این مجمع باید تلاش کند تمام ظرفیت های نخبگانی در سطح استان را شناسایی کند تا شاهد خروج نخبگان از کشور نباشیم.

بنا به گفته حجت الاسلام والمسلمین مطیعی نباید تنها به این مجمع بسنده شود می بایست این موتور محرک دیگران را هم وادار به حرکت کند تا شاهد پیشرفت در امور باشیم.

۴۶

وی در نهایت با اشاره به سخن مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد: باید در نظم نوین جهانی جایگاه خود را در یابیم و در راستای حل مشکلات اولویت ها و مسائل اساسی کشور گام برداریم

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا