سمنان

لزوم شبکه سازی و بهره گیری از فضای رسانه در مقوله آب

لزوم شبکه سازی و بهره گیری از فضای رسانه در مقوله آب

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان ، احمد ریواده، معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان در جلسه شورای اطلاع رسانی استان سمنان ، مهمترین ضرورت استان را که مورد تابید همه مدیران، نهادهای انقلابی، نماینده ولی فقیه، مجامع سیاسی و فرهنگی و همچنین مردم می باشد را تامین آب دانست و تصریح کرد: آب یکی از چالش های بزرگ استان سمنان است.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان در ادامه ، تامین آب را یکی از هفت اولویت اصلی برنامه ششم توسعه برشمرد و تاکید کرد: از منظر دولت مردمی آیت الله رئیسی و در سند تحول مردمی یکی از مهم ترین پیشران های توسعه، تامین آب است.

ریواده با تاکید بر اینکه در طی ۱۸ ماه گذشته مهم ترین حوزه‌ای که دولت بعد از حوزه سلامت به آن ورود نموده ، آب است ، یاد آور شد: خط انتقال آب خوزستان و کردستان، احیا و انتقال آب به دریاچه ارومیه، تصفیه خانه آب هرمزگان و خط انتقال آب از دریای آزاد به استان‌های مرکزی کشور از جمله اقدامات و طرح های دولت آیت الله رئیسی در تامین آب بوده است.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با اشاره به اینکه مسائل آب گسترده و بخشی از آن به حوزه زیست محیطی ارتباط دارد، اظهار داشت: کاهش بارندگی و پایین آمدن منابع آبی استان ، استان را با خشکسالی مواجه نموده است .

وی در ادامه دومین مسئله و دغدغه مربوط به تامین آب را حوزه فنی و تکنولوژی دانست و بیان داشت: باید از این ظرفیت برای بهره برداری و جایگزین کردن کشت های آب بر ، استفاده کرد.

ریواده سومین مسئله مرتبط با آب را مسائل حقوقی عنوان کرد و گفت: علاوه بر دغدغه عمومی مردم برای تامین آب در استان سمنان، این استان دارای متخصصان حوزه آب است که می توان از ظرفیت دانشگاه های استان و مرکز تحقیقات و مجامع علمی در اینخصوص بهره برد

وی تصریح کرد: ما متخصصانی در استان داریم که برای اجرای هر پروژه توان اجرایی و فنی دارند.

معاون استاندار سمنان بر لزوم شبکه سازی و بهره گیری از فضای رسانه و مجازی در حوزه اب تاکید نموده و اظهار داشت : خوشبخانه اقدامات رسانه ای خوبی در حوزه آب وجود دارد، اما بهره گیری خبرگزاری ها بر بستر علمی و عالمانه امری ضروری و لازم است.

۴۶

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا