سمنان

لزوم الگوگیری بانوان از رفتار حضرت زینب (س)/ جامعه از وجود زن رشد می‌کند

به گزارش خبرگزاری فارس از سرخه، زینب خانی پیش از ظهر امروز در همایش «رهروان زینبی» که به همت حوزه علمیه خواهران نجمیه سرخه و با حضور بانوان مؤمن و متعهد این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: صبر و استقامت حضرت زینب (س) برابر مصائب و سختی‌ها به حدی است که ایشان را ام‌المصائب نامیده‌اند.

وی افزود: اگرچه برشمردن تمام مصائب حضرت زینب کبری (س) و درک عمق فجایعی که در دوران زندگی بر ایشان وارد شد، از طاقت ما خارج است؛ اما با بیان پاره‌ای از آنها می‌توانیم درس‌های آموزنده اخلاقی را فراگیریم و با عمل به آنها به تهذیب و تزکیه نفس خویش بپردازیم.

استاد حوزه علمیه خواهران نجمیه سرخه با تأکید بر الگوگیری بانوان از رفتار حضرت زینب (س) بیان کرد: جهاد فی سبیل الله و وقوف نزد شبهه دو مسأله مهمی است که برای استحکام دین ضرورت دارد و این دو موضوع باید در زندگی ما باشد.

خانی با بیان اینکه بعد از شهادت سردار سلیمانی گفته شد که شهید سلیمانی از سردار سلیمانی ماندگارتر شد، افزود: شواهد و روایات دال بر این است که ما به ظهور نزدیک شده‌ایم و این مهم همت ما بانوان را می‌طلبد؛ زیرا زنان نیمی از جامعه اسلامی هستند.

وی با بیان اینکه زنان حکم قلب و مغز جامعه را دارند، عنوان کرد: خداوند در اسلام افرادی را چون حضرت خدیجه (س)، حضرت فاطمه (س)، حضرت زینب (س)، حضرت مریم (س) و همسر فرعون را برای معرفی می‌کند تا برای ما الگو باشند؛ زیرا از وجود زن تجلی به وجود می‌آید و جامعه رشد می‌کند.

این استاد حوزه علمیه با بیان برخی از ویژگی‌های شخصیتی حضرت زینب (س) در تاریخ و فرهنگ عاشورایی تصریح کرد: اگر کربلا ماند به برکت وجود آن حضرت بود.

خانی بیان کرد: حضرت زینب (س) مفسر قرآن بودند، زندگی، سیره و منش ایشان با قرآن اختلافی نداشت؛ در زندگی آن حضرت محبت موج می‌زد و این موج تا لحظه آخر در وجود ایشان  جریان داشت و خاموش نشد.

وی خاطرنشان کرد: امروز جهاد ما همان است که امام عصر (عج) می‌خواهد؛ نباید کوتاهی کنیم و باید به دیگران هم در این امر کمک کنیم.

انتهای پیام/۷۴۰۰۸/س/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا