سمنان

لزوم استفاده از ظرفیت خیران در امور توسعه‌ای و زیرساختی کتابخانه‌های عمومی استان سمنان

لزوم استفاده از ظرفیت خیران در امور توسعه‌ای و زیرساختی کتابخانه‌های عمومی استان سمنان

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان محمد طاهریان در نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی شاهرود که در سالن جلسات ولایت فرمانداری این شهرستان برگزار شد، گفت: کتابداران استان سمنان با رویکرد ترویج و توسعه فرهنگ مطالعه بین اقشار مختلف جامعه به ویژه کودکان و نوجوانان، بیش از ۶۰۰ برنامه فرهنگی و هنری در دهه فجر امسال برگزار کردند.

وی تصریح کرد: جمع‌خوانی کتاب، قصه‌گویی، نشست‌های تخصصی کتاب‌خوانی در کتابخانه‌های عمومی و مدارس، معرفی کتاب در نمایشگاه تازه‌های کتاب، مسابقه‌های کتاب‌خوانی، نقاشی و خلاقیت ازجمله فعالیت‌های کتابداران استان سمنان در دهه مبارک فجر امسال بوده است.

محمد طاهریان بابیان اینکه کارشناسان کتابداری با برنامه‌ریزی فعالیت‌های تخصصی در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی باعث افزایش آگاهی، دانش و اعتمادبه‌نفس در کودکان و نوجوانان می‌شوند، ابراز کرد: ایران قوی و توسعه‌یافته در تمامی عرصه‌ها نیازمند تربیت نسلی دانشمند و توانمند است.

طاهریان به استفاده از ظرفیت خیران در امور توسعه‌ای و زیرساختی کتابخانه‌های استان سمنان اشاره کرد و گفت: خیران شهرستان شاهرود تاکنون چهار بار در ساخت و بهره‌برداری از کتابخانه‌های عمومی یاری‌گر این اداره کل بودند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان ضمن بیان اینکه دوازدهمین دوره جشنواره ملی کتاب‌خوانی رضوی با اختصاص منابع برای همه رده‌های سنی آغاز به کار کرده است، افزود: این جشنواره امسال با نگاه ویژه به زندگانی امام حسن عسگری (ع) و تجربه جدید استفاده از هنرهای تجسمی و دیجیتال در کتاب‌خوانی برای حضور گسترده‌تر مردم و گروه‌های مختلف طرح‌ریزی شده است.

به گفته وی، استان سمنان در جشنواره یازدهم رتبه سوم کشوری را از آن خود کرده است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود هم در این نشست گفت: مرحله دوم پنجمین دوره لیگ کتاب‌خوانی این شهرستان هم با استفاده از منابع دوازدهمین جشنواره ملی کتاب‌خوانی رضوی طرح‌ریزی شده است.

سید ابراهیم موسوی افزود: استفاده از ظرفیت مدارس، دانش آموزان، دانشجویان، طلاب و همچنین کانون خادم یاران رضوی در دستور کار است.

وی ابراز کرد: با همکاری ستاد یادواره شهدا برای نخستین بار در شاهرود زندگینامه شهید سید اشرف موسوی، از شهدای جوان دوران دفاع مقدس، توسط یکی از کتابداران این شهرستان به رشته تحریر درخواهد آمد.

در این نشست که با حضور اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود، بخشدار مرکزی، معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری شاهرود، شهردار و اعضای شورای شهر رویان، مادر شهید سید اشرف موسوی و همچنین خیران، دهیار و اعضای شورای روستای مغان برگزار شد، درباره برخی مسائل حوزه کتاب و کتاب‌خوانی بحث و تبادل‌نظر شد

گفتنی است در پایان این جلسه از مادر شهید سید اشرف موسوی تقدیر و همچنین از پوستر دوازدهمین دوره جشنواره کتاب‌خوانی رضوی رونمایی شد.

46

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا