اقتصادی

قیمت نفت پس از نشست اوپک پلاس به مرز ۸۲ دلار رسید

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز، پس از انتشار خبر توافق اوپک پلاس برای ادامه سیاست نفتی شان، قیمت نفت به شدت افزایش یافت.

کشورهای تولیدکننده نفت با ادامه توافق افزایش تولید به میزان ۴۰۰ هزار بشکه در روز در ماه نوامبر موافقت کردند.

به دنبال این خبر، قیمت هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال با ۲ دلار و ۴۵ سنت افزایش به ۸۱.۷۳ دلار در هر بشکه رسید و افزایش ۲.۶۵ درصدی را ثبت کرد؛ قیمت نفت برنت هفته گذشته برای چهارمین هفته متوالی افزایش یافته و به بالاترین سطح از سال ۲۰۱۸ رسیده بود.

نفت خام آمریکا نیز با افزایش ۲ دلار و ۱۳ سنت بشکه ای ۷۸.۰۱ دلار فروخته شد. این نوع نفت نیز هفته گذشته با ثبت ششمین هفته متوالی افزایشی به بالاترین رقم از سال ۲۰۱۴ رسیده بود.

قیمت نفت با افزایش تقاضا در جهان و اختلال در عرضه به شدت افزایش یافته به طوری که قیمت نفت برنت هفته گذشته به بالای ۸۰ دلار و بالاترین قیمت در نزدیک به ۳ سال گذشته رسید.

اوپک پلاس که متشکل از اوپک (سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام) و هم پیمانانش نظیر روسیه است، از سوی برخی از کشورها برای افزایش تولید و کمک به کاهش قیمت نفت تحت فشار بود.

این گروه در ماه جولای بر سر افزایش تولید ماهانه ۴۰۰ هزار بشکه در روز تا حداقل آوریل ۲۰۲۰ به منظور حذف تدریجی ۵.۸ میلیون بشکه نفتی که هم اکنون از بازار کم کرده است، توافق کرده بود.

انتهای پیام/

 


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا