اقتصادی

قیمت طلا و سکه ریخت

قیمت طلا و سکه ریخت

نادر بذرافشان در رابطه با وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلا داخلی اظهار کرد: بازار طی دو هفته اخیر از بازگشایی در سال جدید و به‌ویژه یک هفته اخیر، همچنان رکود خود و کاهش تقاضا و معاملات را با توجه به ایام ماه رمضان و شب‌های قدر و همچنین نگرانی و تامل مردم برای انجام معاملات به امید آنکه قیمت‌ها با افزایش یا کاهش خاصی همراه شود، حفظ کرده است.

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: با توجه به اینکه این هفته، آخرین هفته از فروردین ماه بود اما هنوز بازار روند تقاضا آنگونه که باید، نبود و روال عادی خود برای خرید و فروش مصنوعات طلا و سکه را پیدا نکرده است. این هفته نیز با توجه به ایام شب‌های قدر میزان تقاضا کمتر بوده است اما امید است که با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی ماه مبارک رمضان و فرا رسیدن عید فطر، بازار سکه و طلا نیز رونق بیشتری پیدا کند.

وی خاطر نشان کرد: در این هفته کاهش ۳۲ دلاری اونس جهانی را شاهد بودیم و بازارهای داخلی نیز تا حدودی با نوسان کاهشی نرخ ارز مواجه شد. نبود تقاضا و نوسانات کاهشی اونس جهانی و نرخ ارز سبب شد، روند کاهشی قیمت‌ها در بازار سکه و طلا ایجاد شود. البته از سوی دیگر تشدید جنگ اوکراین و روسیه، خبرهای سیاسی- اقتصادی در سطح دنیا، نگرانی مردم برای انجام معاملات به امید آنکه قیمت‌ها با افزایش یا کاهش خاصی روبرو شود، دست نگه داشته‌اند و این موارد بازار سکه و طلا را تحت تاثیر قرار داده است و هنوز رونق خاصی در رابطه با بازار داخلی و صنعت طلا و سکه وجود ندارد.

عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران تصریح کرد: اما همانطور که پیش از این نیز اعلام شده است، بازار در حال حاضر از ثبات نسبی خوبی برخوردار است و نوسان‌های دو تا هفت درصدی، کاملا طبیعی است که تاثیرپذیر از قیمت اونس جهانی طلا و نوسان آن، نوسان بازار داخلی ارز و تقاضاست و ممکن است در تمام سطح دنیا این افزایش یا کاهش دو تا هفت درصدی وجود داشته باشد.

سکه ۲۴۰ هزار تومان و طلا ۴۰۰۰ ارزان شد

بذرافشان در رابطه با تغییرات قیمت سکه و مصنوعات طلا و آخرین قیمت‌های معاملاتی این هفته، گفت: هر قطعه سکه تمام طرح جدید ۲۴۰ هزار تومان نسبت به ابتدای هفته کاهش قیمت داشته‌ و در آخرین معاملات هفته به ۱۳ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان و سکه‌های طرح قدیم نیز با کاهش حدودا ۱۲۰ هزار تومانی در پایان هفته به ۱۲ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان رسیده‌اند. در این هفته حباب سکه اما تغییرات خاصی نداشت و همچنان در محدوده ۳۰۰ هزار تومان قرار دارد.

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: هر قطعه نیم سکه در پایان هفته هفت میلیون و ۲۳۰ هزار تومان و ربع سکه چهار میلیون و ۲۴۰ هزار تومان قیمت دارد که به ترتیب نیم سکه با ۱۲۰ هزار تومان و ربع سکه با ۷۰ هزار تومان کاهش هفتگی را تجربه کرده‌اند. سکه گرمی در این هفته تغییر خاصی نسبت به ابتدای هفته نداشته و در پایان هفته دو میلیون و ۵۸۰ هزار تعیین قیمت شده است.

بذرافشان افزود: هر مثقال طلای آب شده ۱۷ عیار نیز طی یک هفته اخیر ۲۵ هزار تومان افت قیمت داشته و به پنج میلیون و ۶۵۵ هزار تومان رسیده و هر گرم طلای ۱۸ عیار با کاهش حدود ۴۰۰۰ هزار تومانی، یک میلیون و ۳۰۵ هزار تومان در پایان هفته قیمت دارد. اونس جهانی نیز در حال حاضر ۱۹۴۲ دلار ثبت شده است که در یک هفته اخیر ۳۲ دلار کاهش داشته است.

۲۲۳۲۲۷

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا