اقتصادی

قیمت بنزین در بحران سوخت انگلیس به ۱۰۰ هزار تومان رسید/ هر باک بنزین در انگلیس چند میلیون آب می‌خورد؟

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از ایندیپندنت، بحران کمبود سوخت و صف کشیدن مردم جلوی پمپ بنزین‌ها باعث شده تا قیمت بنزین در انگلیس به بالای ۱۰۰ هزار تومان در هر لیتر افزایش یابد. کار به جایی رسیده که برخی پمپ بنزین‌ها به خاطر کمبود قیمت بنزین را دو برابر کردند. به عنوان مثال پمپ بنزین واقع در منطقه کلویسترز در چلسی هر لیتر بنزین را ۲.۶۸ پوند قیمت زده که با احتساب پوند ۳۸ هزار و ۵۰۰ تومان هر لیتر بنزین در این پمپ بنزین با قیمت بیش از ۱۰۳ هزار تومان به مردم فروخته می‌شود.

بر اساس تصاویری که در شبکه‌های اجتماعی بین مردم دست به دست می‌شود، یک رانند خودرو برای دریافت ۶۱ لیتر بنزین ۱۶۵ پوند پول داده است که معادل ۶ میلیون ۳۵۲ هزار تومان است. 

در حالی قیمت بنزین تا ۲.۶۸ پوند در برخی جایگاه‌ها رسیده که در روز ۳۰ سپتامبر، همین چند روز پیش قیمت بنزین بدون سرب به ازای هر لیتر ۱.۳۶ تا ۱.۴۸ میلیون پوند بود. 

بایان مدرسون، دبیر انجمن پمپ بنزین‌های انگلیس می‌گوید: حتی اگر بحران کمبود کنونی حل شود، با توجه به افزایش قیمت بنزین در بازار جهانی، رانندگان باید از این پس پول بیشتری برای خرید بنزین بپردازند.

انتهای پیام/ب


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا