سیاسی

قوامی: هر زمانی نظر علما و فقها درباره حجاب متفاوت است

قوامی: هر زمانی نظر علما و فقها درباره حجاب متفاوت است

یکی از ائمه جمعه در خطبه پیش از نماز جمعه روز گذشته در بخشی از سخنان خود اعلام کرد:‌ «امروزی که نظام دینی داریم آیا باید مظاهر اجتماعی ما اینقدر مالامال از مفاسد منکرات و بی عفتی باشد این درست است؟ در مقابل ماهم بی تفاوت بایستیم و حرف هم میزنیم می‌گویند آقا نیروی انتظامی ، دادگاه و دولت بروند جلویش را بگیرند قصه که دادگاه و نیروی انتظامی نیست؛ قصه باید مردمی باشد و باید این خانم بدحجاب و آدم ولنگار احساس کند مردم از او بدشان می‌آید و این اظهار نفرت و انزجار برای مردم یک تکلیف الهی در نهی از منکر است.»

اظهارات برخی ائمه جمعه خریداری در جامعه ندارد

بیشتر بخوانید:

  • فاضل میبدی: تذکر حجاب اگر نتیجه عکس بدهد، حرام است

  • خطبه های نمازجمعه؛ دور از دغدغه های مردم ، بی اعتنا به بحران های اقتصادی و اجتماعی

  • علم الهدی: مراجع تقلید و رهبری فتوا دادند دوچرخه سواری زن در منظر مردان حرام است / شما غیرت دینیتان اجازه ندهد اراذل حجاب را مسخره کنند

حجت الاسلام ناصر قوامی  در واکنش به این اظهارات گفت: پیش از این هم شاهد برخی اظهارات از سوی ائمه جمعه بودیم. به طور مثال قبلا گفته بودند اسب دوانی زنان، مردان را تهییچ می‌کند، این افراد متاسفانه در مسائل اسلامی و دینی به روز نیستند. اگر در زمان قاجار بودیم، همسران مسئولین و یا زنانی که در سازمان صدا و سیما برنامه اجرا می‌کنند به عنوان بی حجاب شناخته می‌شدند. به همین دلیل بعضی از فقهای آن زمان می‌گفتند چهره و دست نیز باید پنهان شود و اگر قبل از انقلاب هم دیده باشید همسران علما، با روبند و سربند به بیرون می‌آمدند.

وی افزود:‌ باید به این آقایان گفت از کجا معلوم است ده تا بیست سال دیگر افرادی را که امروز بی حجاب شناخته می‌شوند، با حجاب معرفی شوند و جز با حجاب‌ها به شمار بیایند و بی حجابی آن زمان تعریف دیگری داشته باشد. بنابراین اسلام در این موارد انعطاف دارد و در هر زمانی، نظر فقها و علما متفاوت است. به نظر صحبت‌هایی که زده شد موجب تبلیغ به حجاب نمی‌شود.  فکر می‌کنم تبلیغ اسلام به این شکل نیست و بیشتر موجب بدبینی به اسلام می‌شود.

این فعال سیاسی تاکید کرد:‌ در اسلام انعطاف وجود دارد. یک زمانی به زنان می‌گفتند حتی برای تماشای بازی‌ها نباید به ورزشگاه بروند. حالا خانم‌ها فوتبال و هندبال بازی می‌کنند و ورزش کشتی را هم انجام می‌دهند. بنابراین فکر می‌کنم، شرایط زمان به گونه‌ای است که دیگر این حرف‌ها نمی‌تواند خریداری داشته باشد.

21217

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا