اخبار ورزشی

قهرمان در برزخ

قهرمان در برزخ

امیررضا احمدی؛ پس از جدایی فرهاد مجیدی از استقلال، هواداران این تیم از همان روز گزینه های مختلفی را پیرامون نیمکت تیمشان شنیدند و منتظر بودند تا هر چه زودتر، صندلی مربیگری این تیم تعیین تکلیف شود.
با این وجود، با گذشت قریب به یک هفته از جدایی مجیدی، همچنان سکاندار قهرمان لیگ نامشخص است و معلوم نیست چه کسی سرمربی استقلال می شود.
علی رغم طرح نام های مختلف مانند جواد نکونام، امیر قلعه نویی، مهدی رحمتی و…، مدیران این باشگاه هنوز موفق نشده اند با گزینه ای به توافق قطعی برسند و همین بار دیگر دل های هواداران آبی را ملتهب کرده که دوباره حاشیه به اردوی این تیم برگردد و پس از موفقیت در لیگ بیست و یکم، دوران ناکامی آن ها دوباره شروع شود.

منتقی شدن نکونام و دست خالی آبی ها
در روزهای اخیر، یکی از جدی ترین گزینه هایی که برای سرمربیگری استقلال شنیده می شد، جواد نکونام بود. بازیکن اسبق استقلال که رابطه خوبی با آجورلو دارد، یکی از نفراتی است که همیشه زمزمه حضور او به عنوان مربی در این تیم شنیده شده اما فعلا این موضوع محقق نشده؛ با این وجود، به نظر می رسید حضور نکونام به جای مجیدی، در روزهای اخیر قطعی شود و سرمربی فولاد خوزستان، بر روی نیمکت تیم محبوب خود بنشیند.
با این وجود، روز گذشته رسما حضور جواد در اردوگاه آبی پایتخت منتقی شد تا حالا نگرانی بیش از هر زمانی بر فضای باشگاه و هواداران حاکم شود.این در حالی است که استقلال در فصل گذشته از نظر ثبات مدیریتی و مسائل مربوط به آن، یکی از برترین باشگاه های لیگ بود اما این روزها مدیران باشگاه هنوز موفق نشده اند به گزینه مشخصی برای هدایت این تیم برسند و همین باعث شده نگرانی ها از وضعیت قهرمان لیگ، دو چندان شود.

گزینه های خارجی پر!
به جز نام جواد نکونام، سیاهه بلندی از اسامی افراد مختلف برای هدایت استقلال مطرح شد که به نظر می رسد گزینه هایی خیالی بوده اند.
ژاردیم، سرمربی سابق الهلال که نتایج بسیار خوبی با این تیم گرفت و همچنین لوچسکو مربی رومانیایی دو گزینه مطرح شده بودند که حضورشان می توانست خیال هواداران را راحت کند، اما شرایط حضور این دو مربی هم از نظر مالی و هم از نظر اجتماعی – سیاسی بسیار سخت بود و از همان ابتدا می شد تصور کرد که این نام ها صرفا برای داغ کردن بازار مطرح شده است.

ژاردیم پیشنهاد جدی از شباب الاهلی امارات داشت و مسلما استقلال نمی توانست به اندازه این تیم هزینه کند. به همین دلیل او فصل بعد مربی قائدی خواهد بود و حضورش در استقلال منتقی شد.

استراماچونی مربی اسبق استقلال نیز از دیگر گزینه ها بود که شاید روی کاغذ احتمال بیشتری نسبت به سایر خارجی ها داشت، اما بحث مطالبات قبلی اش دردسرساز شد. چرا که تسویه حساب قرارداد قبلی و بستن قرارداد جدید چیزی هزینه ای حدود ۱۰۰ میلیارد تومانی روی دست آبی ها خواهد گذاشت و البته خود استرا هم مذاکره با تیم سابقش را تکذیب کرد.

سبقت قرمزها از قهرمان
در حالی که استقلالی ها حسابی درگیر پیدا کردن جانشین مجیدی هستند، پرسپولیس با ابقای گل محمدی و خرید بازیکنان مدنظر او، این روزها حسابی در نقل و انتقالات می تازد. آن ها از همان روزهای نخست پس از پایان لیگ، به سراغ نفرات مد نظر خود رفتند و بازیکنان مختلفی مانند پورعلی گنجی، بیرانوند و اسماعیلی فر را جذب کردند تا نشان دهند برای فصل آینده برنامه دارند و نمی خواهند باز هم قافیه را به استقلال ببازند.
در مقابل اما، استقلال با وجود اینکه برای تکرار موفقیت در لیگ، نیاز شدیدی به تعیین تکلیف مربی دارد، همچنان دست دست می کند تا زمان برای آن ها، به سرعت سپری شود و همچنان خبری از سرمربی جدید این تیم نباشد.
موضوعی که صدای بعضی هواداران این تیم را هم درآورده و معتقدند که با توجه به شرایط مالی باشگاه و درآمد این تیم از فروش سهام، هیچ بهانه ای پذیرفته نیست و مدیران باشگاه بایستی هرچه زودتر جانشین مجیدی را مشخص کنند اما مدیران استقلال سیاست سکوت را در پیش گرفته اند و صرفا با دادن یک بیانیه، اعلام کردند که در حال پیگیری هستند تا گزینه مد نظر را مشخص کنند.

تکلیف نیمکت آبی چه می شود؟ روزهای حساس و حیاتی برای استقلال
حالا با همه این اوصاف، سوال اصلی هواداران استقلال این است که تکلیف نیمکت این چه می شود و چه زمانی قرار است مربی جدید این تیم مشخص شود؟ زمان به سرعت برای قهرمان لیگ می گذرد و با توجه به فاصله کم باقی مانده تا شروع فصل جدید لیگ، لازم است هرچه زودتر مربی این تیم مشخص شود تا بتواند تیم را با لیست مد نظر خود ببندد و برنامه های آماده سازی را پیاده کند. با این وجود تا این لحظه، مدیران استقلال کار خاصی از پیش نبرده اند و جز طرح چند گزینه بی فایده، قدم دیگری برنداشته اند تا وضعیت این تیم حسابی برزخی شود.
با این شرایط باید دید مدیران باشگاه استقلال موفق می شوند در روزهای آینده، جانشین فرهاد مجیدی را مشخص کنند یا همچنان نیمکت این باشگاه بلاتکلیف خواهد ماند؟

۲۵۷ ۲۵۱

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا