کهگیلویه و بویراحمد

قطعی مکرر آب در بخش دیشموک/متجاوزین به حقوق مردم دیشموک دستگیر و محاکمه شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از دیشموک، حجت‌الاسلام علی‌اکبر راوند در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با بیان اینکه مذاکرات هسته‌ای در حال انجام است اظهار کرد: ایران اسلامی سه سند طبق قوانین و مقررات حقوقی نظام جمهوری اسلامی ایران توسط وزارت امور خارجه  تنظیم کرد.

وی اضافه کرد: سند اول رفع تحریم‌های مغایر با برجام است که آمریکا و کشورهای اروپایی تعهداتی دادند و طبق آن قرار بود تحریمی اضافه نشود و تحریم هایی هم لغو شود؛ اما نه تنها لغو تحریم نشد بلکه اضافه هم‌ شد، سند دوم بحث تضمین‌های لازم است و آمریکا و اروپا نشان دادند در قرادادها به تعهدات خویش عمل نمی‌کنند  به همین خاطر وزیر خارجه و دیپلماسی فعال ما برنامه‌ای  طراحی کردند که تضمین از آمریکا و اروپا گرفته شود اگر به تعهدات عمل کردند تحریم‌ها را بردارند و سند سوم منوط به پذیرش مفاد اول و دوم می‌باشد که همان راستی آزمایی است.

حجت الاسلام راوند ادامه داد: آمریکایی‌ها دنبال برداشتن تحریم‌ها نیستند و هدفشان تخفیف تحریم هاست تا دیپلماسی ما با آنها راه بیاید، زمان بگذرد و فشار اقتصادی و معیشتی بر مردم ایران تحمیل شود و از داخل نارضایتی عمومی به وجود بیاید پس رفع تحریم‌ها جامعیت ندارد و رفع کلی تحریم ها در کار نیست.

امام جمعه دیشموک با اشاره به مشکلات بخش دیشموک بیان کرد: قطعی مکرر آب در شهر و بخش دیشموک مسئله مهمی است که مدیر آب استان  انتظار می‌رود توجه ویژه داشته باشند و اگر مشکلاتی هست باید نگهبان بگیرند تا مشکل این چنین در بخش ایجاد نشود.

وی تاکید کرد: آسیب زدن به پمپ اّب و سرقت کابل برق در یک ماه اخیر بصورت گسترده اتفاق افتاد و انتظار می‌رود این امر مورد توجه مسئولان امنیتی و اطلاعاتی و قضایی قرار بگیرد و توجه ویژه ای به این مسئله شود.

راوند متذکر شد: این مسئله  باعث رنج و اذیت مردم می‌شوند افراد متخلف شناسایی شوند و به اشد مجازات برسند تا درس عبرتی شود برای دیگران زیرا این افراد هم غافل‌اند و هم ظالم، غافل‌اند زیرا آخرت خویش را خراب می‌کنند و هم ظالم در دنیا بخاطر اینکه به همسایگان خود ظلم می‌کنند.

راوند گفت: دیگر مشکل اساسی منطقه عدم توجه مدیران استانی به وضعیت موجود بهزیستی است.

راوند بیان کرد: یکی از وظایف بهزیستی توجه به افراد و اقشار آسیب پذیر است و برنامه ریزی برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی است،  متأسفانه در استان برای این مسئله در بخش دیشموک برنامه ریزی نمی‌شود که باید برنامه داشته باشند برای افرادی ک تحت حمایت هستند.

انتهای پیام/۸۲۰۲۷


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا