سیاسی

فیلم |پرنده مشکوک سفید بر فراز آسمان کانادا !

فیلم |پرنده مشکوک سفید بر فراز آسمان کانادا !

دریافت 720 KB

به گزارش خبرگزاری recive ، ارتش کانادا پس از رویت یک جسم پرنده عجیب دستور بسته شدن آسمان چند ایالت کشورش را روی هواپیما ها داده و منتظر تصمیم دولت برای برخورد با این شی است که احتمالا یکی دیگر از بالون های هلیومی جاسوسی یا هواشناسی باشد که چند هفته ای است جنجال بزرگی بین چین و آمریکا به پا کرده اند.

بالون‌های نظارتی از زمان جنگ های ناپلئون به اشکال اولیه تری استفاده می شدند، اما حتی با وجود ماهواره ها، کارشناسان معتقدند بالون های جاسوسی و سایر هواپیماهای ارتفاع بالا نقش کلیدی در آینده شناسایی هوایی ایفا خواهند کرد.
در عصری که ماهواره‌های مداری به قدری پیشرفته هستند که می‌توانند اشیایی به اندازه خودروها را از فضا تشخیص دهند، یک بالون جاسوسی ممکن است کمی محسوس به نظر برسد. آنها ابزار برجسته ای برای شناسایی در طول جنگ سرد بودند و حتی به شکل اساسی تر برای جمع آوری اطلاعات در جنگ های ناپلئونی بیش از ۲۰۰ سال پیش مورد استفاده قرار گرفتند.

این دستگاه‌ها بادکنک‌های سبک وزنی هستند که با گاز، معمولا هلیوم، پر شده و به یک قطعه تجهیزات جاسوسی مانند دوربین دوربرد متصل می‌شوند.
آنها می توانند از زمین پرتاب شوند و به هوا فرستاده شوند، جایی که می توانند به ارتفاعات بین ۶۰۰۰۰ فوت (۱۸۰۰۰ متر) تا ۱۵۰۰۰۰ فوت (۴۵۰۰۰ متر)، بالای مسیرهای پرواز هواپیماهای تجاری در منطقه ای به نام “فضای نزدیک” برسند. “.
هنگامی که در هوا هستند، با استفاده از مخلوطی از جریان هوا و هوای تحت فشار حرکت می کنند که می تواند به عنوان نوعی فرمان عمل کند.
به گفته پروفسور مایکل کلارک، تحلیلگر دفاعی و امنیتی، بزرگترین مزیت بالن های جاسوسی نسبت به ماهواره ها این است که می توانند یک منطقه را در مدت زمان طولانی تری مطالعه کنند.
۴۱۴۱

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا