خوزستان

فساد گسترده در ساخت ساختمان متروپل آبادان وجود دارد

فساد گسترده در ساخت ساختمان متروپل آبادان وجود دارد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری recive از آبادان، محمد مخبر دزفولی ظهر امروز (جمعه ۶ خردادماه) در جمع خبرنگاران، ضمن عرض تسلیت به همه مردم آبادان و خانواده های داغدار اظهار کرد: از لحظه وقوع این حادثه شخص رئیس جمهور که خارج از کشور بودند، به محض اطلاع با خلاصه کردن سفر خود به سرعت به کشور بازگشتند و در حین سفر به صورت مرتب برای بسیج کلیه امکانات برای این موضوع در تماس بودند.

معاون اول رئیس جمهور، افزود: در این بین وزیر کشور، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، رئیس سازمان هلال احمر، رئیس سازمان نظام مهندسی و سایر مسئولان مرتبط کشوری برای این موضوع در آبادان حضور دارند.

وی با اشاره به حضور استاندار خوزستان در این حادثه پس از ۴۵ دقیقه، تصریح کرد: استانداد تا الان در حال رسیدگی کامل به این موضوع هستند. امیدواریم بتوانیم این کار سخت و پیچیده و زمان بر را به پایان برسانیم، به ویژه وقتی جان انسان ها مطرح باشد نمی شود بی محابا عمل کرد و باید کار آوار برداری به دقت انجام پذیرد.

مخبر دزفولی به وجود فساد گسترده ای در احداث ساختمان متروپل آبادان میان سازنده و مالک و دستگاه هایی که به این برج مجوز ساخت دادند اشاره کرد و ابراز داشت: اکنون ابعاد مختلف آن در حال رونمایی است و قطعا به سرعت به این پرونده رسیدگی خواهد شد و این رسیدگی باید به نحوی باشد که در کل کشور دیگر شاهد چنین موارد و حوادثی نباشیم.

وی با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب در خصوص حادثه دلخراش متروپل، گفت: مقام معظم رهبری نیز از ابتدا پیگیر این موضوع بوده اند و دیشب بصورت علنی اعلام کردند.

معاون اول رئیس جمهور، اضافه کرد: طبق گزارشات رسیده در آبادان و خرمشهر از همین سازنده سازه های دیگری نیز وجود دارد که محل خطر است و باید به آنها رسیدگی شود.

وی از برخورد جدی و قاطع با مقصرین این حادثه خبر داد و تاکید کرد: با کلیه عاملین این‌ حادثه چه مقصر باشند چه قاصر باید به‌جد با آنها برخورد خواهد شد و اینکه کسی بخواهد از طریق مال نامشروع جان مردم را به بازی بگیرد به هیچ عنوان برای ما پذیرفته نیست.

مخبر دزفولی بیان کرد: دولت در این حادثه دو مطلب را دنبال میکند، اول جمع کردن سریع این‌ حادثه و دوم رسیدگی به خانواده های آسیب دیده است. هرخانه ای که نیاز است برای راحت تر شدن آوار برداری تخریب شود دولت حتما جبران می‌کند.

وی با تقدیر و تشکر از صبر و همکاری کلیه شهروندان آبادانی، خاطر نشان کرد: خواهش من این است که مردم ولای مدار آبادان با امدادگران همکاری لازم و بیشتر را داشته باشند تا آواربرداری سریعتر انجام شود.

معاون اول رئیس جمهور، دولت را همیشه مدیون مردم دانست و عنوان کرد: مردم آبادان و خرمشهر به خوبی این مهم را در این حادثه نشان دادند.

۴۸

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا