سیاسی

فرمانده سپاه سیدالشهدای تهران: به‌زودی، «رزمایش‌های اقتدار» برگزار می‌کنیم / حضور مردم در ۲۲ بهمن امسال، «رکورد» خواهد زد

فرمانده سپاه سیدالشهدای تهران: به‌زودی، «رزمایش‌های اقتدار» برگزار می‌کنیم / حضور مردم در ۲۲ بهمن امسال، «رکورد» خواهد زد

فرمانده سپاه سیدالشهدای استان تهران گفت: در حوادث اخیر، این بار مدارای بیشتر شد و آستانه تحمل نظام بالا بود و کشته سازی که آرزوی آنان بود، محقق نشد؛ ما باید واقعیت‌های جامعه را بگوییم، تبیین کنیم و اعتراض هم بگوییم؛ این نیاز کشور است.
سردار احمد ذوالقدر بیان کرد: امسال و در دهه فجر ۱۹۵ عنوان برنامه اجرا می‌شود که ۶ هزار و ۲۴ نوع فعالیت در قابل این برنامه‌ها خواهیم داشت و علاوه بر این ۲۸ فعالیت متمرکز از قبیل تدوین و چاپ کتاب را انجام می‌دهیم.
وی افزود: دهه فجر و انقلاب اسلامی یک آرمان و یوم الله ثابت برای جمهوری اسلامی است؛ سال به سال که می‌گذرد باید جوانترها این مسئولیت را به عهده بگیرند و تبیین و تشریح کنند.
فرمانده سپاه سید الشهدای استان تهران تصریح کرد: دهه فجر و انقلابب اسلامی را دیگر باید جوانترها تببین و تشریح کنند؛ تاریخ تغییری نمی‌کند، اما نوع گویش و ذوق جوانان متفاوت است و باید جوانترها انقلاب را تشریح کنند. وی افزود: دهه فجر ۱۰ روز نیست و همه ۳۶۵ روز سال متعلق به انقلاب اسلامی است؛ امام راحل را باید با دوران کهن پیدا کرد و نه فقط آن سال‌هایی که رهبری کردند. امام خمینی اول خود را ساخت و دوم به کاری که می‌کرد ایمان داشت؛ امام ایمان به راهش داشت و اعتقادش الهی بود.
سردار ذوالقدر با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های انقلاب اسلامی این است که متکی به هیچ قدرتی از شرق و غرب، رسانه ای، حزبی، نظامی و حمایت خارجی نبود، اظهار کرد: امام متکی به خودش و خدایش بود. انقلاب اسلامی حقیقتا مردمی بود و امروز هم یکی از مردمی‌ترین انقلاب‌ها است، امام راحل ایده جدیدی مطرح کردند و از یادنبریم خیلی‌ها تلاش دارند ایده مطرح کنند، اما نمی‌توانند؛ امام ایده‌ای مطرح کرد که انقلاب می‌تواند به رشد و تعالی مردم کمک کند.
وی افزود: پیش از انقلاب پزشک‌های ما بنگلادشی بود و امروز در کشور توریسم درمانی داریم؛ امروز بسیاری از آدم‌های بزرگ دنیا برای معالجه به ایران می‌آیند.
فرمانده سپاه سیدالشهدای استان تهران با بیان اینکه بزرگترین چالش رانندگان پیش از انقلاب جاده‌های بد بود؛ امروز راه‌های ارتباطی فوق العاده‌ای داریم البته هنوز کافی نیست، تصریح کرد: در نانو و علم هفته‌ای نداریم که یک تکنولوژی مطرح نشود؛ ما را عقب مانده و جهان سومی و وحشی می‌نامند و پیش از انقلاب ۱۹ هزار نفر مستشار آمریکایی حق توحش می‌گرفتند.
وی افزود: ببینید چطور جنایت می‌کنند و ما کرونا را کنترل کردیم، اما امروز آن‌ها هنوز دارند کشته می‌دهند؛ آسایشگاه‌ها را رها کردند تا کهنسالانشان بمیرند، اما پرستاران ما ۱۴ روز در آسایشگاه کهریزک ماندند و به خانه نرفتند تا این کهنسالان مریض نشوند.
سردار ذوالقدر گفت: چقدر نگران فرار مغزها بودیم و امروز این همه دانشمند داریم؛ خارجی‌ها از پارس جنوبی رفتند و فکر کردند کار ما تمام است، اما سپاه و مردم رفتند و پارس جنوبی را احیا کردند. در دوران دفاع مقدس سیم خاردار به ما نمی‌دادند و تحریم کرده بودند و با سلاح سبک جلوی تانک‌ها می‌ایستادیم؛ دشمن گزینه‌ها را روی میز بگذارد تا ما هم بخوانیم. سوال اینجاست چرا حمله نمی‌کنند.
وی با بیان اینکه امروز در صنعت دفاعی هرچیز برای دفاع از کشور بخواهیم داریم و برخی‌ها را گفتیم و خیلی چیزها را نمی‌گوییم، گفت: ایران یک موقعیت ژئوپولتیک را از آمریکا گرفت و آن‌ها عصبانی هستند؛ منافعشان را از دست دادند و نتوانستند جبران کنند. اینجا نفت را رایگان می‌بردند و پول نفت هزینه خودشان می‌کردند و طبیعی است دشمنی کنند.
فرمانده سپاه سیدالشهدای استان تهران اظهار کرد: آرمان شهادت طلبی در کجای دنیا بوده و این فرهنگی است که نمی‌تواند با آن مبارزه کنند؛ انقلاب ما فرهنگی، دینی و ارزشی است و تا امروز دشمن هر چقدر تجربه داشته روی ما آزمایش کرده، اما جواب نداده است.
وی با اشاره به دهه فجر و اهمیت آن در سال جاری، گفت: امسال مردم ما یک رکورد جدیدی در حضور برای ۲۲ بهمن خواهند زد؛ در ۱۳ آبان در کوران حوادث مردم غوغا کردند. این ۲۲ بهمن یکی از بهترین و یادگارترین لحظه‌ها می‌شود.
سردار ذوالقدر ادامه داد: اوایل انقلاب می‌گفتند ۶ ماه دیگر این انقلاب نیست، اما ۴۴ سال مردم پای انقلاب ایستاده اند، دشمن با دیدن حضور مردم در ۲۲ بهمن لال می‌شود و سعی می‌کنند تحریف و تحریم و میلیون نفر را ده‌ها هزار نفر را مخابره می‌کنند.
وی افزود: صدور انقلاب اسلامی در دنیا تحول ایجاد کرده است. شما فلسطین، سوریه، عراق و حتی آمریکای لاتین را ببینید؛ امنیت بزرگی داریم و انقلاب ما پویا است.
فرمانده سپاه سیدالشهدای استان تهران با اشاره به ناآرامی‌های اخیر، بیان کرد: این بار مدارای بیشتر شد و آستانه تحمل نظام بالا بود و کشته سازی که آرزوی آنان بود، محقق نشد؛ ما باید واقعیت‌های جامعه را بگوییم، تبیین کنیم و اعتراض هم بگوییم؛ این نیاز کشور است.
وی با بیان اینکه خدمت رسانی به مردم یکی از کارهای ما است و در دهه فجر تهیه جهیزیه و بسته‌های معیشتی خواهیم داشت، گفت: ۲ هزار و ۵ کیلومتر لوله گذاری روستایی داریم؛ بخشی در هفته بسیج و بخشی در دهه فجر تحویل می‌دهیم، همچنین آسفالت ریزی روستایی خواهیم داشت؛ ایجاد کانال آب کشاورزی داریم و بیشترش آماده تحویل به روستاییان است. سردار ذوالقدر تصریح کرد: در فیروزکوه ۱۶ ساعت آب طول می‌کشید که در کانال به خانه‌ها برسد، اما امروز ۱۸ دقیقه می‌رسد؛ همچنین غبارروبی گلزار شهدا در کل استان تهران انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه در شب یلدا یک میلیون کمک مومنانه سپاه داشت و ما نیز ۳۰ هزار کمک مومنانه داشتیم؛ در دهه فجر نمایشگاه کار آفرینی خواهیم داشت، گفت: در شهرقدس ما برای ۵۰۰ نفر اشتغال ایجاد کردیم و در پردیس بازارچه مختلف ایجاد و توسعه دادیم.
فرمانده سپاه سیدالشهدای استان تهران ادامه داد: مرکز فنی و حرفه‌ای برای سربازان ایجاد کردیم و اگر نیاز به حرفه‌ای داشته باشند ما آموزش می‌دهیم؛ همچنین روز ۲۰ بهمن ایستگاه پمپاژ شهید صنیع خانی مرتضی گرد افتتاح می‌شود و امروز یک محموله‌ای برای کمک به زلزله زدگان به خوی به همراه گروه جهادی رفت.
وی افزود: نورافشانی شب ۲۲ بهمن در کل استان تهران و نمایش خیابانی برای دهه فجر، مسابقات ورزشی و نمایشگاه بزرگداشت عملیات والفجر ۸ را از برنامه‌های ما است.سردار ذوالقدر تاکید کرد: در ۱۰ شب و ۱۰ جلسه نشست بصیریتی و مسابقات قرآنی خواهیم داشت و شهیدشناسی ابداع برخی نواحی ما بوده که رونق گرفته است و در این زمینه مسابقه خواهیم داشت؛ یادواره و کنگره ۱۲ هزار شهید استان را به زودی اجرا خواهیم کرد.
وی با اشاره رونمایی از هشت جلد کتاب دفاع مقدس در دهه فجر، برگزاری پیاده روی خانوادگی و پویش آزادی زندانیان جرایم غیرعمد، گفت: در قالب اردوی راهیان نور هشت هزار دانش آموز دختر عازم راهیان نور شدند و این اردو ادامه خواهد داشت.
فرمانده سپاه سیدالشهدای استان تهران با بیان اینکه ایست بازرسی‌های سپاه سیدالشهدا در دهه فجر کارهای خدماتی و فرهنگی انجام می‌دهند، تصریح کرد: رزمایش‌های اقتدار به زودی برگزار می‌کنیم و یک برنامه امر به معروف در تاریخ ۱۹ بهمن داریم که سطح ملی دارد.
وی افزود: همچنین از پیش بینی تدارکات لازم برای سفر رییس جمهور مردمی به شهرستان ری خبر داد و گفت: آقای رئیس جمهور به تک تک شهرهای استان تهران سر می‌زند که این بی سابقه است و جای تشکر دارد.
سردار ذوالقدر گفت: قرارگاهی در سپاه سیدالشهدا (ع) فعال شده به نام بیت المقدس ۱۳ که در قالب آن ۱۶۴ گردان رزمایش می‌کنند و پشتیبانی آن‌ها یگان‌های کادر ما هستند.

بیشتر بخوانید :

فرمانده کل سپاه: «خرمشهرهای امروز» در فضای مجازی است / ساکت ننشینید؛ زیرا دشمنان دروغ می‌بافند / جهان، جهان مبارزه حق و باطل است؛ ما برحق هستیم

مقدم فر، مشاور فرمانده سپاه: با روشهای سنتی نمی توان دشمن را شکست داد / غفلت کردیم، بچه هایمان اسیر دشمن شدند / این فتنه از جنس فرهنگی – اجتماعی است

نامه هشدار برخی نمایندگان مجلس به «سران قوا» / نباید رفتار و اقدامی کنیم که مردم احساس کنند، اراده‌ای برای آرام‌تر کردن فضای کشور وجود ندارد

۲۱۲۲۰

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا