کرمان

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان: ظاهر زائران مزار حاج قاسم ملاک عمل نباشد

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان: ظاهر زائران مزار حاج قاسم ملاک عمل نباشد

به گزارش خبرگزاری recive؛ سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در آیین سیزدهمین یادواره شهدای جبالبارز در روستای بنستان شهدا را عزت و شرف ملت ایران عنوان مرد و گفت:شهدا نمونه بارز مردانگی، عزت و شرف ما هستند و شناسنامه واقعی ملت ایران بشمار می آیند و در زمان امام غیر معصوم کاری کر دند که در زمان امام معصوم انجام نشد.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره ۱۸۸ هزار شهید دوران طلایی دفاع مقدس افزود: قدرت نرم افزاری ملت ایران شهدا هستند و از آنجائیکه دست ما در دست خدا است پیروز و سربلند شدیم و در همه عرصه ها پیشرو هستیم امروز ایران اسلامی به بر کت خون شهدا بازیگر اصلی در منطقه است و حقیقت دین همان اسلام ناب محمدی می باشد.
سردار معروفی با این تعبیر که شهدا یک جان و یک آبرو داشتند که و آن را بر طبق اخلاص گذاشتند، اظهار کرد: شهدا برای ترویج احکام و فرمان الهبر و الگوی سازی عاشورا تحت امر امام خویش بودند جانشان را برای غیرت و ناموس فدا کردند و هیچ عقبه مادی هم برای خود تعریف نکردند و سر کلاس عباس بن علی حسینی شدند و درس آموزی کردند و وفای بهذ امام و بصیریت را آموختند.
وی با یادآوری فلسفه قیام عاشورا گفت:‌ در تاریخ عاشورا خیمه گاه عباس جایی قرار داشت که برای رسیدن به حسین از آن می گذشتند و امروز هم می بینم در پیاده روی اربعین عمود عمود طی می کنیم و به کربلا می رسیم اول به عباس می رسیم و اذن می گیریم و بعد به حسین می رسیم که در آن راز بزرگی نهفته است.
این آزاده ۸ سال دفاع مقدس خطاب به برای جوانان پیشکسوتان جبهه و ایثار با تبیین مولفه های تاثیر گذار در ابعاد مختلف نظام مقدس جمهوری اسلامی افزود: حُسن ظن به اقدس الهی در دوران دفاع مقدس پیروزی را از آن ملت ایران کرد و مصداق وعده الهی اگر خدا را یاری کنید خدا شما را یاری می کند در دوران جنگ نابرابر رُخ داد و ملت ایران ۸ سال در کوره آتش بود و فرهنگ حاکم بر دفاع مقدس فرهنگ عاشورا بود و با روحیه عملگرایی در دوران دفاع مقدس این فرهنگ ۸ سال تکرار شد همه ۸ سال دفاع مقدس دین بود و در عملیات ها هم بر اساس دین است و رموز عملیات و پیشانی بندها هم نماد دین بود و و محتوای ما هم دین و عاشورا بود.
وی با تمجید از رشادت ها و ایثارگری های رزمندگان و فر مانده هان دفاع مقدس اظهار کرد:در کجا سراغ دارید غیر از نیمه روزه عاشورا برای جان دادن سبقت بگیرند و آن دوران دفاع مقدس بود و تنها سر جان دادن در راه خدا دعوا بود و شهیدا نمونه اخلاقی هستند زیرا شهید محمود پایدار با ندای الله اکبر به شهادت رسید اینها فرمانده هان ما بودند و عاشورا تکرار شد و امام خامنه ای می فرماید شب های عملیات کربلای ۵ شب های قدر جمهوری اسلامی است و سپاه در شلمچه کربلا را مشق کرد و ما معجزه های دفاع مقدس را با چشم سر دیریم و نه با چشم دل.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با ابراز خرسندی از روحیات حاکم بر دوران دفاع مقدس گفت‌ :عشق بازی بچه های ما حسینی بود من مدیون سردار شهید سید جواد حسینی هستم.
وی مولفه دوم پیروزی در دوران دفاع مقدس را وحدت واقعی عنوان کرد و افزود: وحدتی قابل قبول است که تحت امر امام باشد و امام به عنوان خورشید می تابید و جامع الاطراف بود و سیاست در دفاع مقدس حقیر بود و همان زمان هم یک عده ای در جنگ قدرت گیر کرده بودند و ما کجا دیده شد در جنگ ۸ ساله ما بخاطر دعوای سیاسی به دشمن رخنه و نفوذ بدهیم و اینکه می گوییم راه برون رفت از همه مشکلات حاکم کردن مدیریت دفاع مقدس است به این دلیل است که خودباختگی را از بین بردیم.
وی با نکوهش خیانت های انجام شده در مدیریت جنگ گفت: در ۱ ساله اول جنگ موفق نبودیم چون مردم را مشارکت نمی دادند و تفکر لیبرال ها حاکم بود که بعد از عزل بنی صدر در سال دوم چون نگاه تغییر کرد موفق شدیم و در عصر متاسفانه در برهه ای زمان نگاه نولیبرالی جایگزین آن نگاه انقلابی شد که باز هم تغییر نگاه رمز موفقیت است و خواهد بود.
این یادگار ۸ سال دفاع مقدس حفظ تمامیت ارضی و ناموس را موجب افتخار دانست و افزود: ۱۸۸ هزار شهید دادیم و ناموس و آب و حاکمان را حفظ کردیم.
سردار معروفی مولفه سوم را مدیریت صحیح انقلابی در سایه ولایت و امامت عنوان کرد و گفت: امام بر قلوب ما حاکم بود و نه جسم ما و که جنگ محنت بار را امام به دفاع مقدس تبدیل و جاوید کرد و اگر این شخصیت های رفیع را نداشتیم موفق نمی شدیم.
این فرمانده دوران دفاع مقدس با رد ایجاد دوگانگی در گفتمان امام، رهبری خاطر نشان کرد: من به عنوان یک بچه انقلاب با گفتمان امام و رهبری مخالفم و گفتمان امام رهبری امام باید ملاک عمل قرار گیرد و ۸ سال دفاع کردیم امام حاضر فرمان جبهه مقاومت را داد هر دو امام هستند و ما اطاعت کردیم و اگر امامین را نداشتیم ما ناامن ترین کشور بودیم.
وی سربلندی نظام جمهوری اسلامی را مدیون خون شهیدان و شهید حاج قاسم دانست و بر لزوم عدم توجه به ظواهر افرادی که به ساحت شهید حاج قاسم ارادات دارند گفت: به سردار حسنی گفتیم حق ندارید به دختر بدحجابی سر مزار حاج قاسم می آید تذکر بدهید چون اعتقاد داریم این جاذبه مغناطیسی کار خودش را انجام می‌دهد و اینکه یک جوان خال کوبی دارد و سر مزار قاسم می گوید باور ندارم نیستی و این جاذبه کار خودش را می کند و دشمن از ۲۵ میلیون جمعیت زیر تابوت حاج قاسم می ترسد چون سرباز امام و رهبری بود.
فرمانده سپاه ثارالله کرمان در بخش دیگری از سخنانش به برکات تمسک به راه امام رهبری گفت : منکر مشکلات اقتصادی نیستیم اما همت همگانی را می طلبد و یادمان باشد دشمن از ولایت و رهبری می ترسد و دشمنان نظام و انقلاب بعد از پساب جام و برجام گفتند ما با یک ابر حریف روبرو هستیم.
وی در ادامه تبیین جایگاه ولایت گفت: حاج قاسم می‌گوید “من همه علمای شیعه و سنی جهان را می شناسم هیچ کس به امام خامنه ای نمی رسد” و این جمله را با یقین می گوید.
سردار معروفی با بیان خاطره از حاج قاسم گفت: شهید سلیمانی را با نظامات تعریف می کنیم و تاکنون ۱۰۰ پایانه و مقاله نوشته شده است که این روند با ابعاد گسترده تری در دستور کار است زیرا وقتی ۲۶ سال پیش بم بودم آمدم کرمان و حاج قاسم را دیدم من را به زور به منزلشان دعوت کردند و شام ما پنیر و گردو بود بی تکلفی یک فرمانده را دیدم و اکنون نیز این ساده زیستی باید تبیین شود.
وی در ادامه مطلب فوق گفت:‌ در اتاق استراحت حاج قاسم رو به من کردو گفت” حسین من از خدا دو چیز خواسته ام یکی این که خدایا من اگر بخواهم به انقلابت خدمت کنم باید خودم را وقف کنم” یعنی مهم اجرای رسالت و وظیفه به ذات اقدس است و نکته دوم این بود” انگشت اشاره اش را روی َ‌شقیقه سمت راستش گذاشت و گفت “خدایا این قدر به من مشغله بده که نتوانم فکر گناه بکنم” و وقتی آقا در دیدار با خانواده شهید سلیمانی گفت شهید سلیمانی از نفسش عبور کرد معنای عمیقی دارد و اینکه شهید سلیمانی شجاع بود اما شجاعت با تدبیر که بعضی ها شجاع هستند اما تدبیر ندارند.
برپایه این گزارش؛ سیزدهمین یادواره شهدای جبالبارز از توابع شهرستان های جیرفت و عنبرآباد با اجرای سرود سلام فرمانده، خاطره گویی و مداحی توسط روضه خوان مسجد روستای زادگاه شهید حاج قاسم به همراه بود.
۴۶

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا