سیاسی

فرمانده‌کل ارتش: پایگاه‌های نیروی هوایی، میزبان «جنگنده‌های جدید» خواهند بود

فرمانده‌کل ارتش: پایگاه‌های نیروی هوایی، میزبان «جنگنده‌های جدید» خواهند بود

امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی، فرمانده‌کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در بازدید از پایگاه هوایی راهکنشی عقاب۴۴ نیروی هوایی ارتش، در جمع فرماندهان و کارکنان نیروهای مسلح با تبریک ایام دهه فجر و روز نیروی هوایی گفت: خداوند را شاکریم که در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تحت رهبری فرماندهی معظم کل قوا (مدّ ظلّه العالی) این توان به نیروهای مسلح ما داده شده است تا با وجود همه تهدیدها و تحریم‌ها بتوانند در عرصه‌های مختلف کارهای بزرگی را انجام دهند و به جهانیان نشان دهند.
وی افزود: نیروهای مسلح ما توانسته‌اند قلب ملت ایران، جبهه مقاومت و تمام کسانی را که دوستدار انقلاب اسلامی هستند شاد کنند و موجب کوری چشم و رعب دشمنان اسلام و ایران باشند.
فرمانده‌کل ارتش درباره ویژگی‌های پایگاه راهکنشی عقاب۴۴ اظهار داشت: این پایگاه یکی از پایگاه‌های ترکیبی نیروی هوایی ارتش است؛ به این مفهوم که هم پرنده‌های با سرنشین و هم پرنده‌های بدون سرنشین در این پایگاه به اجرای مأموریت می‌پردازند.
وی با بیان اینکه “تجهیزات ما متناسب با تهدیدات و نوع مأموریت‌ها از تاکتیکی به راهبردی ارتقا یافته است”، اضافه کرد: تأثیر و اهداف پایگاه‌های هوایی معمولاً راهبردی است. تسلیحات و تجهیزات جدیدی که روی جنگنده‌ها تعبیه شده‌اند، همه به‌روز هستند و برای درگیری احتمالی در اهداف راهبردی پیش‌بینی شده‌اند.
امیر سرلشکر موسوی با تأکید بر اینکه “امروز بخشی از توانمندی‌های نیروی هوایی ارتش به‌عنوان ذخیره در این پایگاه نشان داده شد”، تصریح کرد: این پایگاه‌ها به‌عنوان ذخیره و پشتیبان برای نیروهای مسلح هستند و هرگاه شرایط ایجاب کند که کنار بخش‌های شناخته‌شده؛ پایگاه‌های ناشناخته هم وارد عمل شوند، این پایگاه‌ها توانایی انجام کارهای بزرگی را دارند.
فرمانده‌کل ارتش خاطرنشان کرد: این پایگاه‌ها امکان عمل و عکس‌العمل‌های لازم را دور از انتظار دشمنان در نقاط مختلف ایجاد کرده است. پایگاه‌های ما و البته برخی پایگاه‌های راهکنشی، در آینده میزبان جنگنده‌های جدید خواهند بود.
وی با برشمردن امکانات نیروی هوایی در پایگاه راهکنشی عقاب۴۴ عنوان کرد: در این پایگاه نمونه‌ای از تجهیزات پروازی ارتقایافته نیروی هوایی ارتش مستقر شده‌اند که اگرچه در ظاهر جنگنده‌های شناخته‌شده هستند اما به سلاح‌ها و تجهیزات به‌روز مجهز شده‌اند که می‌توانند مأموریت‌های بزرگی را انجام دهند و این جریان بدون توان آماده‌به‌کار نگه‌داشتن عناصر فنی، مدیریتی و بدون شجاعت، دانش، توانمندی و انگیزه فوق‌العاده خلبانان در نیروی هوایی الهی ارتش جمهوری اسلامی ایران محقق نخواهد شد.
وی با اشاره به دستاوردهای نیروی هوایی ارتش گفت: این نیرو همان‌طور که در بحران‌ها در خط مقدم امدادرسانی به مردم است، در مقابله با دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیز خط‌شکن، صف‌شکن و پیشگام است، این پایگاه هم نمونه‌ای از عزم و اراده راسخ این نیرو در مقابل دشمنان نظام است.
فرمانده‌کل ارتش جمهوری اسلامی گفت: ملت بزرگ ایران بدانند که سربازان آنها در نیروهای مسلح به‌ویژه در ارتش، شبانه‌‎روز برای دفاع از این ملت و آب‌وخاک مشغول تلاش و فعالیت هستند و با وجود همه تنگناها و سختی‌هایی که ممکن است وجود داشته باشد، هر آنچه برای دفاع بهتر و موفقیت‌آمیز لازم باشد، انجام خواهند داد.
وی در پایان ابراز کرد: یکی از دلایلی که اتفاقات ناگواری در جهان توسط کشورهایی که خوی استکباری و تجاوز دارند رقم می‌خورد، محاسبات غلط است، دشمنان ما معمولاً دچار محاسبه غلط می‌شوند اما وقتی برخی از توفیقات ما را ببینند، آرامش بیشتری در منطقه و جهان حاکم می‌شود، این توفیقات باعث می‌شود که متجاوزان با محاسبه غلط، بیشه را از شیر خالی نبینند و کاری نکنند که هم خود و هم منطقه را دچار مشکل کنند.

بیشتر بخوانید:

«رونمایی» غافلگیرکننده از «پایگاه» نیروی هوایی ارتش / «اولین» آشیانه عقاب‌ها در زیرزمین + عکس‌ها

مهمان مجازی شهر پنهان پهپادهای ارتش شوید / آنچه نادیدنی است ، آن بینی … + جزئیات و عکس ها

بازتاب شهر پهپادی ارتش ایران در رسانه‌های اسرائیلی

۲۱۲۲۰

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا