همدان

فرماندار همدان: در گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی ضعیف عمل کردیم

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، محمدعلی محمدی صبح امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان اظهار کرد: طرح موضوع اقتصاد مقاومتی و فرمایش‌های مقام معظم رهبری در این خصوص محدود و مقید به قید زمان نیست و تنها راه برون رفت ما از مشکلات اقتصادی است.

وی با بیان اینکه در حوزه گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی ضعیف عمل کردیم افزود: با استفاده از توان همه دستگاه‌های فرهنگی اقتصاد مقاومتی باید برای مشارکت مردم در این مهم تبیین و به گفتمانی غالب در سطح جامعه تبدیل شود.

فرماندار شهرستان همدان افزود: هر دستگاه اجرایی و سازمانی باید مصادیق مشخصی از اقتصاد مقاومتی مطابق شرح وظایف و جامعه هدف خویش داشته باشند و امور و وظایف منطبق با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را تقویت و مابقی را اصلاح کنند.

وی خواستار فرهنگسازی و مشارکت دادن مردم در مباحث اقتصاد مقاومتی شد و اضافه کرد: در مصرف بهینه منابع انرژی متاسفانه همچنان مشکل داریم و شاهد مصرف بی‌رویه، اتلاف انرژی و شرایط نامطلوبی هستیم که به هیچ وجه منطبق با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نیست.

محمدی اصلاح الگوی کشت و توسعه سیستم‌های نوین آبیاری را مصداق برجسته‌ای از ضرورت‌های اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی دانست و یادآور شد: در راستای توسعه و پیشرفت باید همه جوانب مد نظر قرار گیرد.

وی افزود: گاهی هدف ما صرفا معطوف به افرایش تولید یک محصول یا سطح کشت می‌شود و در همین راستا منابع قابل توجه آب را از دست می‌دهیم در صورتی که حتی توسعه کشت‌های گلخانه‌ای هم باید با ملاحظه مصرف بهینه منابع انرژی و بهره‌گیری از سیستم‌های نوین باشد.

فرماندار همدان با بیان اینکه شرکت توزیع برق استان در بحث انرژی‌های پاک در سطح شهرستان بیشتر ورود کند تاکید کرد: تامین انرژی مورد نیاز عشایر و برخی از مصارف باید در این خصوص مد نظر قرار گیرد.

وی در پایان یادآور شد: اقتصاد مقاومتی در تمام عرصه‌های اقتصادی به خود اتکایی و افزایش تاب‌آوری می‌انجامد تا وجود فشارهای خارجی بتوانیم وضعیت را مدیریت کنیم و به راحتی تحت تاثیر قرار نگیریم.

انتهای پیام/ ۳۱۴۰/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا