اخبار ورزشی

فدراسیون پرورش اندام با زنان بدنساز برخورد می‌کند!

فدراسیون پرورش اندام با زنان بدنساز برخورد می‌کند!

به گزارش خبرگزاری recive؛ رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام گفت: رشته پرورش اندام بسیار پر هزینه است. زمانی که ورزشکاری ملی پوش می‌شود و در اردوی‌های تیم ملی شرکت می‌کند تمامی هزینه‌های آن را فدراسیون تقبل می‌کند. برای کسب قرمانی در این رشته باید زحمت زیادی کشید اما وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک از سال ۹۷ جوایز و پاداش این رشته را از لیست حذف کرده و گلایه قهرمانان ما هم از این بابت است. امیدوارم وزیر ورزش دستور بازنگری آئین نامه را بدهند، زیرا ورزشکاران کمبودها را درک می‌کنند.
در هفتاد و پنجمین دوره از مسابقات قهرمانی جهان که در کشور اسپانیا برگزار شد، ایران عنوان قهرمانی جهان را در بین ۱۰۲ کشور دنیا بدست آورد. به همین مناسبت برای این قهرمانان مراسم تجلیلی برگزار شد.
ورزشکاران از وجود تبعیض ناراحت هستند رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام گفت: از سال ۹۳ مدرسین فدراسیون جهانی و مربیان بسیاری را پرورش دادیم که با مجوز شورای برون مرزی بانوان ما با حفظ ارزش‌ها و پوشش مناسب در مچ اندازی موفق به کسب مقام شدند. بانوان در رشته‌های پرورش اندام و فیزیک به هیچ عنوان حضور ندارند و حتی فدراسیون هم با بانوانی که در چنین رشته‌هایی فعالیت کنند برخورد خواهد کرد. همچنین منتظر هستیم تا البسه بانوان هم به تایید برسد.
بیستمین دوره مسابقات مچ اندازی قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ طی روزهای سوم لغایت دهم اردیبهشت ۱۴۰۱ به میزبانی سمرقند ازبکستان برگزار شد و تیم ملی ایران نیز در رده‌های جوانان، امید، بزرگسالان، پیشکسوتان، معلولین و کم بینایان در این دوره از مسابقات حضور پیدا کرد و در نهایت با کسب ۴ مدال طلا، ۲ مدال نقره و ۷ مدال برنز به کار خود پایان داد.
ذوالفقاری از سرمایه‌های فدراسیون بدنسازی است نصیرزاده گفت: ذوالفقاری اوورال در مسابقات کاپ آسیا بود و جایزه او محفوظ است، اما او در مسابقاتی شرکت کرد که با محرومیت ۴ ساله رو به رو می‌شد. درباره همین مسئله نامه نگاری و تذکراتی صورت گرفت. ذوالفقاری در مسابقاتی که نباید شرکت می‌کرد حضور پیدا کرد، زیرا کنترل دوپینگ انجام نمی‌گرفت. پس از مکاتبه با فدراسیون جهانی، فرم تعهد برای ما ارسال شد که قرار بود ذوالفقاری در مراسم حضور پیدا کند و فکر می‌کنم به دلیل مسیر دور، او در بین ماحضور نیافت. ذوالفقاری سرمایه فدراسیون است و باید قهرمانانمان را حفظ کنیم.
بیشتر بخوانید:
نماز عیدفطر در ورزشگاه بلکبرن انگلیس/عکس
مجیدی: مقابل سپاهان به دنبال یک بازی زیبا هستیم
رکورد عجیب ادن هازارد در مادرید
۲۵۳۲۵۱

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا