فرهنگ و هنر

عکسی از پیکر بی‌جان چه‌گوارا در میان قاتلانش

عکسی از پیکر بی‌جان چه‌گوارا در میان قاتلانش

به گزارش خبرگزاری recive، «عکس‌های تکان‌دهنده» به کارگردانی کیانوش الطافی که هر هفته با انتخاب عکسی تاثیرگذار و ماندگار در تاریخ به بررسی و نقد آن می‌پردازد، در این قسمت به سراغ عکسی از پیکر بی‌جان چه‌گوارا در حالی که در میان صفی از قاتلینش آرمیده است، می‌رود و پایان مسیر زندگی پرفراز و نشیب او را بررسی می‌کند.

چه‌گوارا در سال ۱۹۲۸ در خانواده‌ای مرفه در شهر روساریو آرژانتین متولد شد. در جوانی مسیر تحصیل را پیش گرفت و دانشجوی پزشکی شد. همنشینی او با فیدل کاسترو، رهبر انقلابیون کوبا، روحیه آزادی‌طلبی و انقلابی را در او بیدار کرد.

در این برنامه عکسی از چهره محبوب و مردمی آمریکای جنوبی که به قول خودش در آرژانتین متولد شد، در کوبا جنگید و در گواتمالا آموخت که چگونه یک انقلابی باشد، مورد بررسی قرار می‌گیرد. این عکس توسط فردی آلبورتا، عکاس بولیویایی در ۱۰ اکتبر ۱۹۶۷ به ثبت رسیده است.

«عکس‌‎های تکان‌‎دهنده» کاری از واحد برنامه‌های شبکه پرس تی‌وی است که برای مخاطبان اسپانیایی‌زبان شبکه هیسپان تی‌وی زبانگردانی شده است. این برنامه روز پنجشنبه، ۱۸ فروردین ساعت ۰۴:۱۵ بامداد به وقت تهران پخش شد و تکرار آن جمعه ساعت‌ ۱۳:۱۵ برای اسپانیایی‌زبان‌های سراسر جهان قابل مشاهده خواهد بود.

عکسی از پیکر بی‌جان چه‌گوارا در میان قاتلانش

۲۵۹۲۵۹

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا