فرهنگ و هنر

علی نصیریان به دیدار هنرمند پیشکسوت خواهد رفت

علی نصیریان به دیدار هنرمند پیشکسوت خواهد رفت

به گزارش خبرگزاری recive، تعدادی از هنرمندان برگزیده عرصه‌های مختلف به میزبان صندوق اعتباری هنر از بیستم تا بیست و دوم خرداد با حضور در شهر خوانسار در قالب سفر «هفت بحر هنر» از مقام هنری یدالله کابلی خوانساری تجلیل می‌کنند.

غلامحسین امیرخانی، علی نصیریان، علی‌اکبر صادقی، محمدطاها بهبهانی، حجت‌الله شکیبا، سیدعلی کاشفی خوانساری، روح‌الله دلخوانی، جعفرآذری مغانجوقی، عبدالمهدی مستکین، سیدعلی میرزکی ابراهیم، محمد حیدری، سیده‌صغری حسینی، علی شیرازی، امیراحمد فلسفی، الهه خاتمی، رسول مرادی‌گوارشکی، داریوش مودبیان، داود حیدری، قاسم رفعتی، مهدی عتیقی، سیدعبدالحسین مختاباد، نصرالله حدادی، عباس سجادی، حسین رکنی تهرانی، کیوان ساکت، علی‌اشرف صندوق‌آبادی، محسن دایی نبی، محمود سمندریان، سیدحبیب‌الله حاجی آقامیری، اکبرمحمود کلایه از جمله هنرمندانی هستند که در این سفر سه روزه حضور خواهند داشت.

صندوق اعتباری هنر که تجلیل از نامداران حوزه فرهنگ و هنر را در سرلوحه برنامه‌های خود دارد، این سفر را با هدف، تکریم و تجلیل از نیم قرن تلاش یدالله کابلی خوانساری، انتقال تجارب و الگو قراردادن این هنرمند به ویژه برای نسل جدید و تأکید بر جایگاه ویژه شهرستان‌ها در پرورش نخبگان هنر، تدارک دیده است. این در حالی است که مراسم تجلیل از کابلی خوانساری هم روز شنبه ۲۱ خرداد در شهر خوانسار برگزار خواهد شد.

رونمایی از کتاب رباعیات خیام به خط یدالله کابلی و نگارگری استاد فرشچیان، برپایی نمایشگاه آثار منتخب این هنرمند، مراسم نامگذاری خیابانی به نام کابلی و بازدید هنرمندان از مناطق دیدنی و گردشگری خوانسار از دیگر برنامه‌های جنبی ویژه‌ برنامه سفر«هفت بحر هنر» است.

یدالله کابلی خوانساری (متولد ۱۳۲۸ هجری شمسی در خوانسار) شکسته‌نویس و خوشنویس معاصر ایرانی، عضو شورای عالی انجمن خوشنویسان ایران و دارنده اولین گواهینامه استادی و درجه یک هنری در خط شکسته معاصر و چهره ماندگار ایران است.

۵۷۵۷

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا