سمنان

علوم پزشکی سمنان موفق به ثبت ۷ اختراع در حوزه دارویی و ابزار و تجهیزات پزشکی شد

علوم پزشکی سمنان موفق به ثبت ۷ اختراع در حوزه دارویی و ابزار و تجهیزات پزشکی شد

به گزارش خبرگزاری recive استان سمنان ،مجید میرمحمد خانی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی سمنان در نشست خبری با اصحاب رسانه از افزایش طرح فناورانه در این دانشگاه خبر می دهد و می گوید: سال گذشته ۲ طرح فناورانه در دانشگاه وجود داشته اما امسال این تعداد به ۱۱ طرح افزایش پیدا کرده است.

او ضمن تشریح گوشه ای از عملکرد پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی سمنان، می‌گوید : سال گذشته هسته فناور در مرکز رشد وجود نداشت اما امسال ۲۵ هسته فناور داریم و تعداد شرکت های دانش بنیان از ۱ شرکت در سال گذشته به ۲ شرکت در سالجاری افزایش یافته است.

محمد خانی با اشاره به تعداد اختراع های دانشگاه علوم پزشکی سمنان، بیان می‌کند : این مرکز در ۲ سال اخیر، ۷ اختراع ثبت کرده که از این تعداد ۳ اختراع مربوط به سال گذشته و ۴ اختراع مربوط به سال جاری است و بیشتر اختراعات در حوزه دارویی و ابزار و تجهیزات پزشکی است.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی سمنان با اشاره به اینکه تعداد محصولات فناورانه دانشگاه از ۳ محصول در سال گذشته به ۱۹ محصول در سال ۱۴۰۱ رسیده است، یادآور می‌شود : تعداد رویدادهای فناورانه نیز در سال ۱۴۰۰ تعداد ۲ رویداد بوده که در سال ۱۴۰۱ تاکنون ۴ رویداد برگزار شده است و در اسفند ماه سالجاری رویداد” فن بازار سلامت” در کنار همایش سالانه دانشگاه برگزار خواهد شد.

او در ادامه در خصوص چاپ مقالات علمی، می‌گوید : آذر ماه سال گذشته بر مبنای مهمترین نمایه بین المللی ۲ هزار و ۷۳۳ مقاله با وابستگی دانشگاه علوم پزشکی سمنان به چاپ رسید که هم اکنون این تعداد با ۱۵ درصد رشد، به ۳ هزار ۱۴۲ مقاله رسیده است و تعداد مقالات علمی نیز بیش از ۴۰۰ مقاله بوده است.

۴۶

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا