کهگیلویه و بویراحمد

عقرب جان کودک ۴ساله بهمئی را گرفت

عقرب جان کودک ۴ساله بهمئی را گرفت

ذوالفقار دیودل روز سه شنبه با اعلام این مطلب به رسانه ها گفت : تمام مراحل درمانی و احیا درکمترین زمان برای کودک عقرب گزیده شهرستان بهمئی انجام شده است ولی عقرب گزیدگی ازاورژانس های پزشکی مخصوصا درکودکان می باشد و حتی دربهترین مراکز درمانی دنیا عوارض ومرگ ومیر بالایی دارد و درموارد شدید نیاز به بستری در ICUنیز می باشد.

وی ضمن تسلیت و ابراز همدردی با خانواده کودک فوت شده اظهار داشت: بنا به گزارش بهورز منطقه بیمار سامان غفوری کودک چهار ساله در روستای سید صالح رودتلخ شهرستان بهمئی در ساعت ۲۱:۴۲ دقیقه مورد گزش عقرب قرار گرفته است.

عقرب جان کودک ۴ساله بهمئی را گرفت

دیودل افزود: بیمار ساعت ۲۲:۱۰ دقیقه به مرکز جامع سلامت ممبی که در فاصله ۱۸ کیلومتری این روستا قرار دارد انتقال یافته است.

وی ادامه داد: به گزارش پزشک مرکز علائم حیاتی بیمار در بدو ورود ناپایدار بوده وبرای بیمار سرم ضد عقرب به همراه آمپول هیدروکرتیزون و کلرفنیرامین جهت پیشگیری از ایجاد حساسیت وآنافیلاکسی تزریق شد و پس حدود ۱۵ دقیقه بیمار همراه با دو نفر از پرسنل درمانگاه(مسئول مرکز و مامای شیفت) به مرکز بستردرمانی لیکک اعزام شد.

دیودل عنوان کرد: در بین راه با توجه به شرایط بیمار که پیش بینی می گردید دچار ایست قلبی گردد ، با پایگاه ماغر جهت امداد و کمک رسانی اورژانسی (فوریت های پزشکی مجهزتر) هماهنگ شد که در ساعت ۲۳:۱۰ دقیقه بیمار به آمبولانس ۱۱۵ منتقل شد و چند دقیقه بعددرآمبولانس فوریت ها دچار ایست قلبی و تنفسی شد و حدود ۲۵ دقیقه احیا برای بیمار انجام شد و علائم حیاتی بیمار دوباره برگشت واحیا موفق بود.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: بیمار در ساعت ۲۳:۴۷ دقیقه به مرکز بستر درمانی لیکک رسیدکه در آنجا توسط متخصص اطفال ویزیت شد و پنج دقیقه بعد مجددا بیمار دچار ایست قلبی و تنفسی شد و به مدت ۳۰ دقیقه عملیات احیا برای بیمار انجام شد و علائم حیاتی بیمار مجددا برگشت واحیا مجدد نیز موفق بوده است.

وی تاکید کرد: بیمار ساعت ۰۰:۵۷ دقیقه بامداد ازمرکز بستردرمانی لیکک به بهبهان اعزام شد و در ساعت ۱:۲۰ دقیقه به بهبهان رسید که متاسفانه به دلیل خالی نبودن تخت icu اطفال در بیمارستان ولی عصر بهبهان،بیمار به ناچار به اتفاقات بیمارستان شهیدزاده بهبهان فرستاده شد ودر اتفاقات بستری گردید و در آنجا مجددا چند دقیقه بعد دچار ایست قلبی و تنفسی شد و این بار احیا ناموفق بود وباکمال تاسف بیمار فوت کرد.

دیودل افزود: بیمارستان ۳۲تختخوابی نیز مطالبه عمومی مردم شهرستان بهمئی می باشد که درچند ماه اخیر جهش بزرگی درتکمیل سازه بیمارستانی صورت گرفته و به زودی بیمارستان افتتاح خواهدشد.

روستای سیدصالح در مرز شهرستان‌های بهمئی از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد و باغملک در استان خوزستان واقع شده است.

۴۶

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا