سیاسی

عضو کمیسیون اصل۹۰: ورود قاچاق بسیار غم‌انگیز است / هر کالایی که بخواهید به‌وفور ، می‌توانید بخرید

عضو کمیسیون اصل۹۰: ورود قاچاق بسیار غم‌انگیز است / هر کالایی که بخواهید به‌وفور ، می‌توانید بخرید

حجت‌الاسلام محمدتقی نقدعلی عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به قاچاق برخی قطعات لوازم خانگی از مبادی رسمی و غیر رسمی اظهار داشت: ادعا می‌شود که قاچاق از مبادی رسمی صورت نمی‌گیرد. این در حالی است که این قاچاق به عناوین مختلف تحت عنوان ته لنجی  و همچنین از طریق مرزنشینان و … وارد کشورمان می‌شود.

وی افزود:‌ دو سفر از سوی اعضای کمیسیون اصل ۹۰ برای بررسی موضوع قاچاق به مبادی گمرکات کشور صورت گرفته تا وضعیت را از نزدیک مشاهده کنند. این در حالی است که وضعیت ورود قاچاق به کشورمان بسیار غم‌انگیز است چرا که به وفور هرگونه جنس و کالایی که بخواهید می‌توانید مشاهده کرده و تولیدات کشورهای مختلف را خریداری کنید.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:‌ ما از یک طرف شعار حمایت از تولید داخل را سر می‌زنیم و از سوی دیگر در سیاست‌گذاری‌ها به صورت شایسته اقدام نمی‌کنیم.

 نماینده مجلس: روحانی فقط عمامه بر سر دارد/ نیازی نیست پرونده تخلفاتش به دادگاه ویژه روحانیت ارجاع شود

بیشتر بخوانید: 

  • جمیله علم‌الهدی، همسر رئیسی : درخواست کردند مشابه کتاب میشل اوباما را بنویسم ، همسرم هم تایید کرد

  • حمله تند خبرگزاری «تسنیم» به امیرعبداللهیان / چرا روسیه و چین را نگران کردی؟

نقدعلی ادامه داد: پذیرفتنی نیست که قطعات بی‌کیفیت لوازم خانگی خارجی را به این بهانه که با شرکت‌های بزرگ دنیا که بازار را تصاحب کرده‌اند، رقابت کنیم وارد کشور کنیم.

وی گفت: اگر بنا باشد در صنعت لوازم خانگی به خودکفایی برسیم این کار با شعار تحقق پیدا نمی‌کند بلکه بایستی  این موضوع به صورت دقیق عملیاتی شود.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: برای خودکفایی در صنعت لوازم خانگی باید تلاش کنیم عمده قطعات تولیدی لوازم خانگی در داخل کشورمان تهیه و ساخته شود.

۲۱۲۳۱

مجله خبری recive.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا