سیاسی

عضو شورای فرهنگ عمومی کشور: از مسئله عفت عمومی، «نمی‌توانیم کوتاه بیاییم»

عضو شورای فرهنگ عمومی کشور: از مسئله عفت عمومی، «نمی‌توانیم کوتاه بیاییم»

مهدی بیاتی، دبیر کارگروه زیست‌عفیفانه کشور شامگاه دیروز (۱۴ اسفندماه) در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان زنجان با تبریک اعیاد شعبانیه با بیان اینکه جنگ حوزه عفت و برهنگی و با حیایی و بی‌حیایی در طول تاریخ ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: در این حوزه سیاست‌گذاری بی‌شماری شده است ولی باید به تفاوت سیاست‌گذاری و حکمرانی توجه داشت در موضوع حکمرانی، اقتضائات زمان و لحظه را در نظر می‌گیریم.

وی تصریح کرد: مسئله عفت عمومی موضوعی است که از آن نمی‌توانیم کوتاه بیاییم چرا که استدلال ما مبتنی بر وجه تمدنی و خواستگاه فرهنگ ایرانی ماست. اسلام وجه دوم ما است و در سوره نور و احزاب خداوند حجاب را واجب کرده و استدلال سوم نیز وجه سیاسی و اجتماعی و رعایت محرم و نامحرم مورد تاکید است.

این مسئول اضافه کرد: حکمرانی در حوزه عفاف و حجاب براساس راهبردهای زیست عفیفانه پیشنهاد می‌دهیم. ایستادن در نقطه اجماع و فهم اکثریت، عدم تلقی عقب‌نشینی در حوزه حجاب و عفاف، اقدامات سلبی باید در منظر عموم قابل دفاع باشد، اجرای قاطعانه اقدامات حتی در خصوص وابستگان به حکومت، ضمانت اجرایی دستورالعمل‌ها، توجه به میزان تمکن بخش‌های مختلف نظام و حمایت از فعالیت‌های مردمی هوشمند از اصول و قواعد این راهبرد است.

دبیر کارگروه زیست عفیفانه شورای فرهنگ عمومی کشور با بیان اینکه طرح پوشاک ساعد و خدمات برای ایجاد بستر عرصه پوشاک عفیفانه با قیمت مناسب اجرا می‌شود، گفت: اجازه مطالبه‌گری و کنشگری به مردم بدهیم و مردم در حوزه نظارت به ما آگاهی دهند.

امام‌جمعه زنجان در سخنانی با بیان اینکه وقتی امر به معروف ترک شود، اشرار بر شما مسلط می‌شوند، گفت: متاسفانه ۲۰ ساله‌های ما چیزی از حجاب نشنیده‌اند که قانع شوند.

آیت‌الله خاتمی با یادآوری اینکه ما باید از داشته‌های خود برای نسل جوان بگوییم، گفت: بایستی با روش اقناعی با نسل امروز سخن گفت. بحث حجاب از حجب است و اگر به عنوان یک سرشت احیا شود به سراغ حجاب می‌روند.

بیشتر بخوانید:

اعلام «حمایت» رادان، رئیس پلیس کشور از «آمران به معروف و ناهیان از منکر»

آیت‌الله جوادی‌آملی در دیدار سردار رادان: امنیت با تدبیر و ادب به‌دست می‌آید؛امور نظامی سهم کمتری دارد/ بردن نام امام، رهبری و بسم الله گفتن کافی نیست

نیروی انتظامی اطلاعیه داد / فرد برخوردکننده با مادر معترض به مسمومیت فرزندش، «پلیس» نیست

«بیچاره ملتی» که نمی‌داند از «کدامین نهاد» کتک می‌خورد! / واکنش برهانی، حقوقدان به «تکذیب» پلیس

هشدار استاد جامعه‌شناس: «طوفان دیگری» در راه است! / همان سیاست‌هایی که فاجعه مرگ مهسا را رقم زدند، دوباره «عینا» در حال «تکرار» است

هشدار عبدی به «حکومت» بابت دوباره روشن کردن «آتش اعتراضات» با «اقدامات ایذایی»

۲۱۲۲۰

مجله خبری recive.ir

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا