اخبار ورزشی

عصبانیت گواردیولا از اتفاقات آنفیلد/ باشگاه لیورپول این فرد را مجازات می‌کند/ میلنر به من تاکتیک گلف یاد داد!

خبرورزشی –

حساس‌ترین بازی هفته هفتم لیگ برتر انگلیس میان تیم‌های فوتبال منچسترسیتی و لیورپول در ورزشگاه آنفیلد برگزار و با تساوی ۲-۲ خاتمه یافت. این بازی اما با حوادث و حواشی هم همراه بود از جمله کارت زرد گرفتن پپ گواردیولا به خاطر از کوره در رفتن و پرخاش به داور به دلیل نشان ندادن کارت زرد دوم به جیمز میلنر هافبک لیورپول و حرکت زشت یک هوادار لیورپول روی سکوها که هنگام شادی نیمکت‌نشینان منچسترسیتی پس از گل دوم این تیم در اواخر بازی، به سمت آنها آب دهان انداخت. باشگاه منچسترسیتی بابت این اتفاق به صورت رسمی مراتب شکایت خود را به باشگاه لیورپول اعلام کرده است و تیم میزبان هم ظاهراً از طریق بازبینی دوربین‌های مداربسته شروع به بررسی صحنه برای شناسایی فرد متخلف کرده است.

پپ گواردیولا سرمربی منچسترسیتی که از این این اتفاق به شدت ناراحت بود در پایان مسابقه گفت: «من خودم صحنه را ندیدم اما شنیدم که چه اتفاقی افتاده است. اعضای تیم گفتند که چه شده است. من مطمئنم که باشگاه لیورپول تکلیف این فرد را مشخص خواهد کرد. می‌دانم که شأن لیورپول بالاتر از این‌هاست. در هر باشگاهی یکسری افراد هستند که به خاطر احساساتی شدن دست به کارهای زشتی می‌زنند.»

سیتی در نیمه اول بر بازی مسلط بود اما دو بار از میزبان خود عقب افتاد و هر دو بار گل‌های خورده را توسط فیل فودن و کوین‌دبروینه جبران کرد. گواردیولا که از قضاوت پل تیرنی داور بازی راضی نبود، درباره عصبانی شدنش روی صحنه‌ای که معتقد بود هافبک انگلیسی لیورپولی‌ها باید کارت زرد دوم را به خاطر خطایش روی برناردو سیلوا (هنگامی که بازی ۱-۱ مساوی بود) دریافت می‌کرد، گفت: «داور باید به من کارت زرد نشان می‌داد اما قبل از آن باید کارت زرد دوم را به جیمز میلنر نشان می‌داد. تفاوت تیم‌ها در چنین بازی‌هایی آنقدر ناچیز است که یک چنین اتفاقی می‌تواند تأثیر بسیار بزرگی بر روند مسابقه بگذارد. نمی‌گویم که اگر میلنر اخراج می‌شد ما قطعاً در آنفیلد پیروز می‌شدیم اما کاملاً مشخص بود که حرکت او کارت داشت و داور این کار را انجام نداد. همیشه در آنفیلد یا اولدترافورد چنین مسائلی هست در حالی که اگر بازیکنی از تیم ما مرتکب چنین خطایی شود کارت قرمز می‌گیرد. تیرنی وقتی صحنه را دوباره ببیند خواهد فهمید که کارت زرد داشته است. من درک می‌کنم که روی او هم فشار هست و در کسری از ثانیه باید تصمیم گرفته شود و شاید این اتفاق بیفتد شاید هم نه. در هر صورت از زمان رخ دادن آن اتفاق تا پایان بازی ۲۰ دقیقه مانده بود و گل دوم لیورپول هم از همان منطقه‌ای ساخته شد که میلنر حضور داشت. با تمام این‌ها من کم و بیش راضی‌ام چون ما یک مساوی گرفتیم اما ممکن بود بازنده باشیم که در آن صورت من بیشتر عصبانی می‌شدم. داور کاملاً می‌داند که میلنر باید کارت زرد دوم را می‌گرفت.»

گواردیولا بعد از بازی در تونل منتهی به رختکن‌های ورزشگاه آنفیلد با میلنر گپی زد و خوش و بش کرد. او درباره اینکه به میلنر چه چیزی گفته است، اظهار داشت: «او چند تا نکته خوب درباره گلف به من یاد داد. به هر حال او از من گلف‌باز ماهرتری است. ما کمی هم درباره بازی و کارت زردی که او باید می‌گرفت صحبت کردیم و او هم کمی شوخی کرد.»

سرمربی اسپانیایی در پایان درباره استفاده نکردن بازیکنانش از موقعیت‌هایی که در نیمه اول داشتند هم تأکید کرد: «در ذهن و قلب و روح من بابت کارهایی که در این بازی انجام دادیم هیچ چیز خاصی نیست که بابتش تأسف بخورم.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا